X edycja Konkursu Historyczno-Literackiego "By czas nie zaćmił i niepamięć"

X edycja Konkursu Historyczno-Literackiego "By czas nie zaćmił i niepamięć"

Uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Województwa Podlaskiego mogą wziąć udział w X Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.

 

Cele Konkursu 

  1. Poznawanie ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski, o których wiedza wciąż jest niepełna i częściowo zafałszowana, dążenie do obiektywnej prawdy historycznej, eliminowanie białych plam w wiedzy młodego pokolenia o polskich dziejach.
  2. Kształtowanie świadomości historycznej, patriotycznej i narodowej młodzieży na podstawie rzetelnej wiedzy i tradycji, a nie uprzedzeń, emocji i zmanipulowanych przekazów publicystycznych i medialnych.
  3. Uświadamianie, że doświadczenia historyczne narodów wpływają na kształtowanie postaw i świadomość zbiorową kolejnych pokoleń oraz ich system wartości.
  4. Inspiracja młodzieży do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych oraz wysiłków w celu zrozumienia wydarzeń i procesów historycznych.
  5. Rozwijanie umiejętności analizy dokumentów i materiałów źródłowych oraz syntetyzowania wynikającej z nich wiedzy i formułowania na ich podstawie wniosków i ocen. 

 

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ

1 Komentarzy

Dodaj komentarz