Modernizacja biblioteki w Bakałarzewie, nowa plaża w Filipowie

Remont biblioteki, nowa plaża czy rozbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej

Remont biblioteki, nowa plaża czy rozbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej – m.in. na takie inwestycje samorząd województwa przyznał ponad 600 tys. zł dotacji z funduszy europejskich.

 

Umowy na dofinansowanie tych działań podpisała w środę (22.09) Wiesława Burnos, członek zarządu województwa podlaskiego. Wsparcie otrzymają podmioty z północnej części województwa podlaskiego. Ponad 180 tys. zł uzyska Gminna Biblioteka Publiczna w Bakałarzewie na modernizację budynku i zagospodarowanie terenu w pobliżu rzeki Rospudy. Zakres projektu obejmuje wymianę części stolarki okiennej i drzwiowej, remont i odnowienie elewacji na budynku, przełożenie kostki betonowej istniejących alejek oraz utwardzenie części placu za budynkiem. Planowanie jest również wykonanie elementów dekoracyjno-informacyjnych takich jak mural na ścianie, herb Bakałarzewa i nowe napisy. W budynku zostanie również utworzony „kącik rybacki”.

 

Polski Związek Wędkarski Gospodarstwo Rybackie PZW w Suwałkach dostanie ponad 76 tys. zł na kupno samochodu do transportu ryb z łowisk. Gmina Augustów otrzyma dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł na rozbudowę budynku Ochotniczej Straży Pożarnej we wsi Jabłońskie.

 

Tyle samo pieniędzy trafi do gminy Filipów. Dzięki dotacji urządzi gminną plażę przy rzece Rospuda w Filipowie Drugim. Zostanie tam wybudowana altana, przebieralnia oraz ławki. Natomiast Związek Strzelecki „Strzelec” z Grajewa dotację w wysokości 250 tys. zł przeznaczy na utworzenie Centrum Ekologii, Rybołówstwa i Akwakultury. Dofinansowanie pochodzi z Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze” 2014-2020.

Dodaj komentarz