Budowa gazociągu Polska-Litwa. Rolnik zatrzymany przez policję na własnym polu

Gazociąg Polska-Litwa, rolnik z gminy Raczki zatrzymany

Rolnik z gminy Raczki został zatrzymany przez policję po tym, jak zobaczył na swym polu osoby budujące zasieki pod gazociąg Polska-Litwa. 

 

Zdarzenie w mediach społecznościowych opisał Komitet Obrony Chłopów. Jak twierdzi, powodem zatrzymania była budowa gazociągu przez Polski Rząd.  - Rząd zlecił budowę gazociągu spółce gazowej, firma przy pomocy wojewody prawdopodobnie odebrała ziemię rolnikowi (brak dokumentacji protokołu odebrania, powiadomienia o egzekucji). Tak tak, w Polsce nie trzeba być dłużnikiem by dokonano egzekucji. Rolnik pojechał na swoje pole i zauważył, że ktoś buduje zasieki na jego własności. Przy próbie przesunięcia ogrodzenia został aresztowany. Zaniepokojona rodzina zaczęła poszukiwania. Od sąsiadów dowiedzieli się, że został skrępowany i wywieziony radiowozem w nieznane miejsce. Po kilku godzinach ustalili, że  jest w areszcie w Ełku ok. 40 kilometrów od domu. Na pytanie, z jakiego powodu został ojciec zatrzymany, córka dostała odpowiedź "za jazdę po polu" - czytamy na stronie Komitetu Obrony Chłopów.

 

Według opisanej relacji, Pan Marek został wypuszczony wieczorem. - Na prośbę by go odwieziono na miejsce, z którego go zabrano tj. na pole, na którym pozostał niezabezpieczony ciągnik rolniczy dostał odpowiedź, że są autobusy. Pan Marek jest rolnikiem utrzymuje się z krów mlecznych tego dnia krowy zostały niewydojone nie muszę tłumaczyć, jakie będą następstwa niedokonania wieczornego doju. 

 

O rolniku ze wsi w gminie Raczki było głośno już w połowie ubiegłego roku, kiedy walczył o zmianę wyceny wywłaszczonych gruntów i przez kilka dni ciągnikiem blokował plac budowy drogi Via Baltica, tak, aby ciężarówki ze żwirem firmy wykonującej drogę nie mogły dojechać na miejsce. Lokalizacji gazociągu i sposobie wyceny zajętych gruntów sprzeciwia się zresztą większość rolników w gminie. 

 

Źródło: Komitet Obrony Chłopów

17 Komentarzy

ubezpieczcie swoje najdroższe maszyny i ustawcie na swoim polu wzdłuż rurociągu jeśli zabiorą to zgłaszajcie kradzież zaświadczenie o zgłoszeniu od Policji i do ubezpieczyciela niech wypłaca, ciekawe co wtedy zrobią. Najlepszym rozwiązaniem jest ogrodzenie swego pola i jak rozbiorą czy zniszczą zgłaszacie uszkodzenie mienia. Pozdrawiam

To wasz pisowski rząd to robi. Najpierw wybierają tłumoków do sejmu i rządu, a potem wielki lament, że mu pole zabrali. Głosujta i róbta tak dalej!

Tomasz

03/02/2021

Ale się porobiło już nie ma własności prywatnej jest tylko państwowa i kościelne 

Stwórzcie stronę na FB i działamy!!! można też na zrzutka.pl zebrać finanse na prawników. Trzeba pomóc tym rolnikom!!!!

Tomasz

03/02/2021

Kolejny przykład że debil, dureń i idiota ma większe prawo od normalnego pracującego człowieka. Mam na myśli tę wrzeszczącą bandę w Warszawie, której policja nie tyka, zwykłego człowieka, w tym przypadku rolnika który swego bronił to już są mądrzy, spałują skrępują i zrobią zwykłą szmatę.  

"Wrzeszczącą bandę w Warszawie", tak, każdego 11 listopada ta patologia zjeżdża się z całego kraju, by pod płaszczykiem patriotyzmu zaśmiecać i demolować stolicę, krzycząc przy tym po pijaku faszystowskie hasła i zasłaniając się Bogiem. 

Bo już na strajkach Kobiet, Strajkach Przedsiębiorców pałowanie, używanie gazu, bicie i aresztowania ludzi są na porządku dziennym. Tak robią, bo takie mają rozkazy. A te rozkazy nie idą od komendanta, tylko właśnie od pisowskiej władzy, która widzi w tych pokojowych demonstracjach zagrożenie do dalszego rozkradania majątku. 

Szkoda rolnika, ogromna, i piszę to ze szczerego i empatycznego serca. Z drugiej strony, może w końcu dotrze do tych ludzi, co ta pisbolszewia wyrabia w całym kraju. Proszę sobie poczytać, co dzieje się w innych województwach. 

Wczoraj mnie zszokowało, iż TVP przegrała dwukrotnie w sądzie sprawę o nie udzielanie informacji publicznej dot. wyjawienia prawdziwych zarobków ich pseudodziennikarzy, a bardziej kukiełek do sączenia ludziom jedynego przekazu, bo przecież ci ludzie tam pracujący nie mają kompetencji, są karani, po wyrokach, jaka to może być publicystyka (?). Co zrobiła TVP? Pomimo wyroku i nakazu sądu od początku grudnia takich informacji nie udziela i nie udzieli, na zasadzie "i co nam zrobisz", bo przecież państwowa spółka zarządzana jest przez polityków pisu. 

To co się zaczyna dziać w kraju to jakiś dramat, ci ludzie bezkarnie ustawiają swoje interesy, wyprowadzają pieniądze z podatków, przez różnego rodzaju spółki i fundacje. Kiedy przejrzycie na oczy Rodacy?

Ja wiem, że dla wielu z nas "nie ma na kogo głosować". Sama mam ten problem, bo nie podzielam fascynacji PO czy PSL, ani Hołownią. Ale jedna szansa już została zmarnowana - to wybory prezydenckie - trzeba było głosować na Trzaskowskiego nie dlatego, że się go popiera, ale żeby była przeciwwaga, jakakolwiek kontrola i jakikolwiek nadzór nad tymi największymi po '89 szkodnikami. Czas pokaże, ile dokonali zniszczeń, ale już sam fakt uruchomienia rezerw złota czy brania kolejnych m-narodowych pożyczek i zadłużanie kraju, a w kraju złodziejstwo i kupowanie głosów wyborczych rozdawnictwem, pokazują, że jest bardzo źle i może być gorzej. I tu wkracza coś, co na skalę światową jest w Polakach piękne i dobre - nasza jedyna broń przed tą krzywdą i pogrążaniem naszego dorobku, gospodarki, przyszłości - tym czymś jest nie tylko słowo, ale i ruch, oddolny - nazywa się SOLIDARNOŚĆ. Może przyszedł czas, by stanąć w tym wszystkim razem i pogonić towarzystwo z Wiejskiej. Kiedyś zły zarząd wywoziło się na taczkach. Pomyślcie o tym, bez względu na poglądy.

Anonymous

04/02/2021

Jest suweren on stanowi prawo i my poddani musimy tego przestrzegać czy nam się chce czy nie. Tak było od czasów Mieszka I i tak będzie do końca świata czy rządzi ta opcja czy inna.

CIĘŻKIE PRAWO ALE PRAWO .TAK BYŁO OD STAROŻYTNEGO RZYMU I TAK BĘDZIE PO WSZE CZASY.RADZĘ SIĘ PRZYZWYCZIĆ.

patrzę wokół siebie na rodzinę, znajomych i współpracowników i wszyscy są sfrustrowani. no może nie wszyscy bo ojciec jest narodowcem ... ten to ma dopiero odpał :-)))

Dodaj komentarz