Wicemistrz olimpijski z nagrodą marszałka

Rafał Czuper, medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio z czekiem od marszałka

Rafał Czuper, medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio oraz jego trener Marek Iwanicki otrzymali z urzędu marszałkowskiego symboliczne czeki na odpowiednio: 35 i 15 tysięcy złotych.

 

Rafał Czuper podczas XVI Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio zdobył srebrny medal w grze indywidualnej i brązowy w grze drużynowej w parze z Tomaszem Jakimczukiem w tenisie stołowym. W czwartek (09.09) pochodzący z Raczek zawodnik wraz z trenerem odwiedzili urząd marszałkowski. W imieniu marszałka Artura Kosickiego pogratulowali im Izabela Smaczna-Jórczykowska, dyrektor Departamentu Polityki Informacyjnej UMWP i Krzysztof Szeweluk, zastępca dyrektora Gabinetu Marszałka. Podczas spotkania Rafał Czuper i Marek Iwanicki otrzymali symboliczne czeki na odpowiednio: 35 tys. zł i 15 tys. zł.

 

– Wsparcie, które dostałem w tym roku od pana marszałka, było największe w czasie mojej sportowej kariery. To mocno pomaga, jeśli chodzi o przygotowywanie się do zawodów, ponieważ nie muszę zajmować głowy finansami. Mam nadzieję, że będzie ono trwało cały czas – powiedział Rafał Czuper.

 

Rafał Czuper należy także do powołanej przez marszałka Artura Kosickiego grupy najlepszych podlaskich sportowców Team Podlaskie. Jako swego rodzaju ambasadorowie Podlaskiego mogą liczyć na szczególne wsparcie samorządu województwa.

– Team Podlaskie stało się dużą i głośną sprawą w całej Polsce, bo wielu zawodników z innych rejonów Polski gratulowało nam tego, że jesteśmy w tym gronie. Każdy wypowiada się o tym pozytywnie. To świetna inicjatywa, której nie ma w żadnym innym województwie – podkreślał.

 

Jak mówił trener Marek Iwanicki, przed jego podopiecznym już za tydzień Mistrzostwa Polski, następnie odpoczynek. Z końcem roku tenisista rozpoczyna przygotowania do sezonu, który będzie kwalifikacją do mistrzostw świata na przełomie listopada i grudnia 2022 r.

 

Foto: Wrota Podlasia

Dodaj komentarz