Suwalczanin wygrywa drugą zawodową walkę

Damian Bujkowski wygrał walkę podczas gali FEN 33 LOTOS Fight Night

Damian Bujkowski, zawodnik Berserker's MMA Team Suwałki wygrał walkę przez techniczny nokaut podczas sobotniej (27.03) gali FEN 33 LOTOS Fight Night.

 

FEN to największa w Europie federacja organizująca walki na zasadach MMA i K-1. W sobotni wieczór kibice z Suwałk mieli okazję oglądać w otwartej telewizji galę z udziałem 25-letniego suwalczanina Damiana Bujkowskiego, który zmierzył się z 12 lat starszym Marcinem Sianosem. "Kolos z Kołobrzegu" spośród czterech zwycięskich walk na zawodowej scenie, wszystkie skończył w ten sam sposób – nokautując swoich rywali. Tym razem trafił jednak na głodnego sukcesu suwalczanina.
 

Walka rozpoczęła się szybką wymianą ciosów po której Marcin Sianos przeniósł ją do parteru i atakował Damiana ciosami z góry. Podobnie rzecz miała się w drugiej rundzie w której bardziej doświadczony rywal raz po raz próbował przenosić walkę do parteru. Rozstrzygnięcie przyszło w trzeciej rundzie. Damian Bujkowski najpierw trafił rywala kolanem na korpus, a następnie zadawał ciosy w parterze po którym sędzia przerwał walkę. Suwalczanin zwyciężył przez techniczny nokaut, notując tym samym swoją drugą zawodową wygraną w karierze.

 

Dodajmy, że w walce wieczoru zmierzyli się Kacper Formela i Damian Frankiewicz. Jednogłośną decyzją sędziów walkę zwyciężył Formela.

Dodaj komentarz