Suwałki Blues Festival oficjalnie na bulwarach

Zmiana lokalizacji głównej sceny podczas Suwałki Blues Festival 2023

 

Główne koncerty w ramach 16. edycji Suwałki Blues Festival odbędą się na suwalskich bulwarach - poinformowali w czwartek (25.05) organizatorzy SBF. 

 

W tym roku główna scena podczas Suwałki Blues Festival zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami umiejscowiona zostanie na bulwarach nad Czarną Hańczą. I choć pomysł spotkała się zarówno z pozytywnymi jak i negatywnymi reakcjami, to ostatecznie w tym roku władze miasta postanowił lokalizację zmienić. Na końcową decyzję duży wpływ miały ubiegłotygodniowe Juwenalia Państwowej Uczelni Zawodowej, które były pierwszą tego typu imprezą plenerową na bulwarach i które spotkały się z pozytywnym odbiorem.  W związku z tym dziś Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk oraz Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury opublikowali komunikat z uzasadnieniem decyzji, z którym można zapoznać się w całości poniżej:

 

DRODZY PRZYJACIELE!


Główne koncerty w ramach 16. edycji Suwałki Blues Festival odbędą się na suwalskich bulwarach. To decyzja, którą jako Organizatorzy, podjęliśmy w związku z pozytywnym odbiorem Juwenaliów studenckich organizowanych w tej części miasta.

 

Decyzję poprzedziły konsultacje ze służbami porządkowymi. Policja, a także inne jednostki odpowiadające za porządek w Suwałkach poinformowały Organizatorów SBF, że Juwenalia zorganizowane na bulwarach były bardzo bezpieczną i dobrze przygotowaną imprezą. Ze strony mieszkańców nie wpłynęły żadne skargi. Nie było również żadnych interwencji.

 

W kontekście lokalizacji sceny na bulwarach w stosunku do wspomnianych Juwenaliów, zmianie ulegnie jedynie jej usytuowanie tak, by zapewnić Państwu jak największy komfort w odbiorze muzyki. Zapewniamy, że dopełnimy wszelkich starań aby optymalne umiejscowienie sceny gwarantowało Państwu możliwie najwyższą jakość dźwięku i doskonałe wrażenia muzyczne.

 

Dla Państwa bezpieczeństwa, zostanie zamknięta dla ruchu samochodów także ulica Andrzeja Wajdy, aby zagwa- rantować płynne przejście z parku Konstytucji 3 Maja na suwalskie bulwary.


Suwałki Blues Festival 2023 potrwa w tym roku trzy dni. Czekają na Państwa wykonawcy i zespoły z USA, Australii, Malezji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Słowacji, Czech i Polski.

 

Od 6 do 8 lipca czekają na Państwa koncerty plenerowe na scenach głównych, na placu M. Konopnickiej, kon- certy akustyczne na ul. Chłodnej, śniadania bluesowe, Suwałki Blues Drift 2023, parada motocykli, koncert na mobilnej platformie oraz 5 koncertów w ramach Polish Blues Challenge 2024, a także wiele innych atrakcji. Wstęp na wszystkie imprezy plenerowe jest wolny.
Szczególnie mocno zapraszamy na biletowany koncert otwarcia SBF 2023 - MROZU, support The Brew, który odbędzie się 6 lipca w Suwałki Arena.

 

Jesteśmy przekonani, że ciekawy program i niesamowita atmosfera podczas święta bluesa w Suwałkach na długo zapisze się w Państwa pamięci.

 

DO ZOBACZENIA W SUWAŁKACH!

3 Komentarzy

Heniek ,

30/05/2023

Mam prośbę mniej policji . niech spisują  meneli w parku i niech sobie jeżdza swoimi pieknymi samochodami ,niech się nie pokazują ludziom na oczy ...wyjdzie to wszystkim na dobre ,,,,,,,.,

Dodaj komentarz