"Sytuacja epidemiczna w naszym województwie jest zła"

Województwo podlaskie w czołówce regionów z największą liczbą zakażeń na koronawirusa

Województwo podlaskie jest w czołówce regionów z największą liczbą zakażeń na koronawirusa. Ponad trzystu pacjentów przebywa w szpitalach z powodu COVID-19, a większość z nich jest niezaszczepiona.

 

- Sytuacja epidemiczna w naszym województwie jest zła, szczególnie na tle innych regionów Polski. Z niepokojem obserwujemy wzrost zakażeń i liczby pacjentów w szpitalach. Miesiąc temu tygodniowo mieliśmy 260 zakażeń koronawirusem, dzisiaj to wynik dzienny. 13. września w szpitalach było ponad 60 pacjentów, dziś jest ich ponad 5 razy więcej. To nie napawa optymizmem. Dlatego stale apelujemy do mieszkańców, aby o ile jest to możliwe, skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19 - przekazał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

 

Na chętnych do przyjęcia preparatu przeciw COVID-19 czeka ponad trzysta punktów szczepień w całym regionie - tu znajdziesz ich mapę. Wystarczy skontaktować się z danym punktem i umówić na szczepienie jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, można to także zrobić dzwoniąc na infolinię 989, pod którą uzyskasz pomoc konsultanta lub rejestrując się na stronie pacjent,gov,pl.

 

W województwie podlaskim wykonano do tej pory 1 086 269 szczepień - w pełni zaszczepionych jest ok. 41% mieszkańców. Dziś (13.10)  odnotowano 261 nowych przypadków zakażenia wirusem Sars-cov-2 z czego 8 w powiecie suwalskim (1 osoba zmarła, 132 na kwarantannie) i 11 w Suwałkach (282 na kwarantannie).

6 Komentarzy

Niewygodny

13/10/2021

To wszystko jest robione specjalnie. Zaszczepieni zarażają jeszcze bardziej niż niezaszczepieni i jest to potwierdzone naukowo. Ten rząd celowo chce wykończyć polska gospodarke, ceny paliw w górę gdy inni je obniżają zmniejszając podatki, zatargi z sąsiadami czy UE, a poza tym ma gdzies głos obywateli. Licza się tylko oni.

Wracajc do covida zaś sam Szumowski rok temu mówił że ludzie niepotrzebnie chodzą w maskach bo to nic nie daje. Był niewygodny to go usunęli ze stanowiska... Maski i szczepionki nabrali po miliony to teraz trzeba je sprzedać, czysty zysk dla skarbu państwa 

Dzieci drogie, a jaka jest skuteczność tych preparatów i jakie ryzyko? Bezmózgiem trzeba być, żeby wierzyć we wszystko tam w telewizorach mówią.

bańka wstańka

20/10/2021

Olo ,olo olo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to ty jesteś idiota. nie masz mózgu do logicznego myślenia.Ale fakt myślenie boli TUMANIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Dodaj komentarz