Siatkarze Ślepska i wolontariusze Fundacji Dr Clown odwiedzili dzieci w szpitalu

Świąteczna wizyta w suwalskim szpitalu

 

Zawodnicy Ślepska Malow Suwałki wspólnie z wolontariuszami Fundacji Dr Clown odwiedzili dzieci przebywające na oddziałach pediatrycznym, laryngologicznym i chirurgicznym Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach. 

 

Mateusz Czunkiewicz, Maksim Buculjevic i Žiga Štern wcielili się w role pomocników Świętego Mikołaja i wręczali młodym pacjentom mikołajkowe prezenty.

 

Fundacja Dr Clown została zarejestrowana i zorganizowana w 1999 roku. Od początku działalności naszym celem było niesienie uśmiechów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne – do chorych w szpitalach, zmagających się z bólem, lękiem i samotnością. Wolontariusze Fundacji, tzw. Doktorzy Clowni, podczas wizyt w szpitalu przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje i aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości wykorzystują interaktywne zabawy, animacje, ale także wspierają rozmową i dobrym słowem. Spotkania z Doktorami Clownami pomagają zminimalizować napięcia i stres spowodowane trudną sytuacją chorego, a także przywracają poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, wzmacniają motywację do walki z chorobą.

- Terapia śmiechem to doskonały sposób na powrót do zdrowia. Mamy nadzieję, że wszystkie pociechy wkrótce wrócą do swoich domów. Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. pragnie serdecznie podziękować przedstawicielom fundacji za spędzony czas i możliwość wzięcia udziału w tej wspaniałej inicjatywie - przekazał Ślepsk Malow Suwałki. 

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz