Licytacje z uśmiechem dla dzieci z Suwalszczyzny

Zbiórka pieniędzy dla dzieci w szpitalach

15 lipca Fundacja „Dr Clown” rozpoczyna aukcje i licytacje w ramach akcji Allegro Lokalnie. Dzięki zgromadzonym środkom dzieci ze szpitali i placówek specjalnych w Suwałkach będą mogły wziąć udział w wyjątkowych warsztatach śmiechu.

 

Fundacja „Dr Clown” planuje zorganizować pełne dobrej energii warsztaty, których celem będzie poprawa motywacji do walki z chorobą i złagodzenie napięć spowodowanych chorobą i pobytem w szpitalu. Dodatkowym elementem spotkań „Uśmiechnięta Młoda Suwalszczyzna” będą zajęcia arteterapii.

 

–  Dzięki Państwa wsparciu dzieci z naszych malowniczych okolic doświadczą tego, jak uśmiech leczy i poprawia jakość życia. Będziemy mogli dotrzeć na kolejne szpitalne oddziały dziecięce, a także na świetlice w mniejszych miejscowościach na Suwalszczyźnie, tam gdzie jeszcze Fundacji „Dr Clown” nie było. Planujemy odwiedzić łącznie pięć miejscowości, w których weźmie udział prawie setka dzieci! - mówi Iwona Dąbrowska-Wojtanis, pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Suwałkach. – Projekt  „Uśmiechnięta Młoda Suwalszczyzna” bazując na dobroczynnych efektach śmiechu ma na celu podnieść poczucie wartości dzieci chorych, a wspólnie stworzony obraz ma rozwinąć ich ekspresję, wrażliwość i wzmocnić poczucie przynależność do naszego pięknego regionu. Będzie to praca przestrzenna, zbudowana z pięciu elementów, na których dzieci będą wklejały namalowane przez siebie uśmiechnięte, własne portrety. Obraz “Uśmiechnięta Młoda Suwalszczyzna” autorstwa hospitalizowanych dzieci i młodzieży, zostanie zlicytowany, a uzyskany dochód przeznaczony na dalszy rozwój i działanie Fundacji “Dr Clown” na Suwalszczyźnie. – dodaje.

 

Nasza Fundacja już od ponad 20 lat prowadzi „terapię śmiechem” w szpitalach i różnego rodzaju placówkach na terenie całej Polski. W Suwałkach regularnie pomagamy najmłodszym pacjentom z okolicznych szpitali. Dzięki zbiórkom w ramach projektu Allegro Lokalnie chcemy zorganizować wesołe zajęcia, na których poza zabawami i animacjami bazującymi na „terapii śmiechem”, dzieci będą miały możliwość spotkania się ze specjalistami i nabycia nowych umiejętności. – mówi Agata Bednarek, prezes zarządu Fundacji „Dr Clown”.

 

Aukcje rozpoczynają się 15 lipca na platformie zakupowej Allegro Lokalnie. Do wylicytowania będą m.in. rękodzieła, obrazy lokalnych artystów, książki, zabawki i wiele innych. Link do zbiórek Fundacji „Dr Clown” w Suwałkach: https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/usmiechnieta-mloda-suwalszczyzna

 

 

Dodaj komentarz