#SprzątamyDlaPolski - Suwałki

Ekologiczna akcja sprzątania Suwałk

Do ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski włączyli się młodzi społecznicy z Suwałk, którzy zapraszają mieszkańców miasta do wzięcia udziału w ekologicznej akcji. 


W związku z organizowaną w całej Polsce akcją Klubu Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski", pn. #SprzątamyDlaPolski serdecznie zapraszamy do udziału w tym projekcie w Suwałkach. Akcja odbędzie się w dniu 24 kwietnia (sobota) - od godziny 9:00 będziemy na terenie naszego Miasta (w szczególności na obrzeżach Suwałk) i w jego najbliższych okolicach sprzątać Ziemię. Jest to akcja ekologiczna mająca na celu wspólna troskę o naszą planetę oraz najbliższe środowisko w naszej lokalnej społeczności. Forma akcji zostanie dostosowana do panujących warunków epidemicznych. Projekt został objęty honorowym patronatem Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych - przekazali inicjatorzy akcji.

 

Aby wziąć udział w akcji i uzyskać więcej szczegółowych informacji, należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy do 19 kwietnia (poniedziałek) do końca dnia https://forms.gle/4zayCiXTJGGCghgi7

 

- Szczególnie dzisiaj bardzo potrzebna jest troska o nasze najbliższe środowisko. To my powinniśmy zadbać o czystość naszego Regionu i być odpowiedzialni - powiedział Kamil Golubek, jeden z organizatorów akcji w Suwałkach.

 

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców Suwałk i Suwalszczyzny do wzięcia udziału w naszej akcji. Wspólnie poświęćmy swój czas, aby nasz piękny Region nie tracił swoich walorów - mówi Grzegorz Izbicki.

 

- Zachęcamy w szczególności młodych mieszkańców naszego Regionu. Razem musimy dbać o naszą przyszłość - wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić coś naprawdę dobrego! - zaznacza Damian Izbicki.

 

- Warto zauważyć, że dbanie o nasze środowisko to również wyraz współczesnego patriotyzmu - troski o nasz kraj i Małą Ojczyznę - Suwałki. To dlatego akcja #SprzątamyDlaPolski w naszym Mieście idealnie wpisuje się dzisiaj w nowoczesny sposób wyrażania miłości do naszej Ojczyzny - podkreśla Piotr Wasilewski.

 

tgrdg

3 Komentarzy

Dlaczego trzeba akcji i wypełniania formularzy? Ja proponuję, żeby każdy kto idzie w tereny zielone, czy to na spacer, czy z kijkami, czy pobiegać, czy z psem, wziął z sobą worek i w drodze powrotnej pozbierał śmieci do niego. Niektórzy widząc kogoś takiego nie myślą wziąć z niego przykład, sądzą że to osoba do sprzątania i że to jej/jego obowiązek. Dlaczego takie jest podejście społeczne?

Gdyby każdy zbierał swoje śmieci nie trzeba by było żadnej akcji sprzątania, po prostu śmieci by nie było.

Tojfelus

14/04/2021

Tylko człowiek mądry, nie mylić z wykształconym, nie wyrzuca śmieci gdzie popadnie. Ale i tak najgorsi są palacze, zero korzyści same problemy.

Dodaj komentarz