Radna apeluje o poprawę bezpieczeństwa na Sportowej

pismo do prezydenta Suwałk po śmiertelnym wypadku na Sportowej

Interpelację w sprawie podjęcia działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na obszarze przy ulicy Sportowej w Suwałkach złożyła radna Anna Ruszewska. 

 

Anna Ruszewska skierowała pismo do prezydenta Suwałk po śmiertelnym wypadku, do którego doszło 17 stycznia 2O22 r. przy ulicy Sportowej. Ofiarą była kobieta potrącona przez dwa pojazdy. Jak przekazała radna, również mieszkańcy zwracają uwagę na konieczność podjęcia działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa.

- Suwalczanie dostrzegają nie tylko słabe doświetlenie na tym terenie, ale zwracają również uwagę na prędkość poruszających się tam pojazdów. Od ulicy Sportowej przy ul. Wojska Polskiego do ronda kierowcy rozpędzają się do określonych prędkości, potem na ul. Piłsudskiej poruszają się z jeszcze większą prędkością do kolejnego ronda. Tym samym nie dostosowując prędkości do warunków, w jakich ruch się odbywa - czytamy w piśmie. 

Mieszkańcy podkreślają, że sami byli świadkami kilku potrąceń zwierząt wolnożyjących, kotów, czy psów, których nie dało się już uratować. Teraz doszło do śmiertelnego potrącenia człowieka. 

- Może warto rozważyć progi zwalniające. Wnioskuję o skonsultowanie tego problemu ze specjalistami służb mundurowych, w celu podjęcia konkretnych działań, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa, nie tylko mieszkańców tamtej części miasta, ale też poprawią komfort kierowców - interpeluje radna. 


Foto: KMP Suwałki

1 Komentarzy

Suwalczanka

25/01/2022

Popieram inicjatywę. Często widzę dzieci idące do szkoły nr 4, młodzież biegnącą na przystanek przy Biedronce, dorosłych spieszących się po zakupy do Biedronki, rodziców odprowadzających dzieci do przedszkoli. Proszę w imieniu swoim i Tych wszystkich ludzi o reakcję władz miasta, zanim dojdzie do kolejnej tragedii.

Dodaj komentarz