Ośrodek Rehabilitacji ma 30 lat

Obchody 30-lecia Specjalistycznego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej

 

Obchody 30-lecia Specjalistycznego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacji odbyły się w środę (20.09) w hotelu Loft w Suwałkach. 

 

Przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i miejskich, przedstawiciele placówek medycznych z miasta i regionu oraz pracownicy Ośrodka Rehabilitacji spotkali się dziś, aby uczcić 30. rocznicę istnienia placówki. Działania w kierunku utworzenia Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach sięgają 1993 r. 16 czerwca 1993 r. ówczesny wojewoda suwalski – Cezary Cieślukowski wydał zgodę na utworzenie publicznego zakładu opieki zdrowotnej pod nazwą Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach. Od 1995 r. Ośrodek funkcjonuje przy ul. Waryńskiego 22A.

– To bardzo ważne, że taki Ośrodek istnieje w Suwałkach jako jedyny w naszym województwie. Tysiące pacjentów trafiających do szpitala świadczą o tym, że takie miejsce jest potrzebne. Gratulujemy jubileuszu, dziękujemy za te 30 lat wspaniałej pracy, w którą wkładacie serce, swoją wiedzę i umiejętności – powiedział podczas uroczystości Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Obecnie placówka świadczy usługi w zakresie rehabilitacji leczniczej: lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej, fizjoterapii ambulatoryjnej, rehabilitacji ogólnoustrojowej w ośrodku lub oddziale dziennym, rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych, rehabilitacji neurologicznej, rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w ośrodku lub oddziale dziennym oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – świadczenia w zakresie leczenia bólu. Leczenie obejmuje rehabilitację ambulatoryjną – świadczenia (porady lekarskie) udzielane w Poradni Specjalistycznej oraz wykonywanie zabiegów w pracowniach kinezyterapii i fizjoterapii, masażu i diagnostyki zabiegowej.

 

2 Komentarzy

Adrian

20/09/2023

Z jednej strony to PiS czyli władze województwa nadzorują ośrodek i są organem założycielskim a z drugiej strony Ośrodek Rehabilitacji cienko przedzie - a to długi, a to nie opłacony ZUS pracownikow.
W każdym razie ciotunia Burnos od pustych komunałow i wieprz z Suwałk przybyli się polansować.

Dodaj komentarz