Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

uczniowie suwalskich szkół przystąpili do powiatowych eliminacji

 

W poniedziałek (22.04) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Suwałkach uczniowie suwalskich szkół przystąpili do powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

Celem turnieju jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Turniej cieszy się wielkim zainteresowaniem. Uczestnicy etapu powiatowego wykazują się bardzo dużą wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również dobrym opanowaniem jazdy rowerem na torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego.

 

W eliminacjach udział wzięły czteroosobowe drużyny z czterech szkół podstawowych i trzyosobowe drużyny z pięciu szkół podstawowych  z terenu Miasta Suwałk. Najlepszymi w I grupie okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Alfreda Wierusz Kowalskiego w Suwałkach: Barbara Kowalska, Alicja Raźniewska, Jakub Topolewski, Adam Filopowicz pod opieką Pani Eweliny Pojawy. W II grupie najlepsi byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. A. Kujałowicz w Suwałkach: Antoni Chmielewski, Jakub Waszkiewicz, Dymitr Zubowicz pod opieką Pana Andrzeja Bigielisa.

 

Drużyny, które zajęły miejsca I-III, oprócz nagród rzeczowych, otrzymały również puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Suwałk, Dyrektora WORD w Suwałkach oraz Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach. Zwycięzcy eliminacji będą reprezentować Miasto Suwałki w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Województwie Podlaskim.

 

Wyniki powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:

 

Grupa I (rocznik 2011 i młodsi):
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. A. Wierusz-Kowalskiego w Suwałkach,
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Piłsudskiej w Suwałkach,
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. K.A. Hamerszmita w Suwałkach.

 

Grupa II (pozostali uczniowie):
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 im. A. Kujałowicz w Suwałkach,
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Piłsudskiej w Suwałkach,
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 im. św. Jana Pawła II w Suwałkach.

 

Dodajmy, że we wtorek (23.04) w eliminacjach powiatowych biorą udział szkoły z powiatu suwalskiego. Zgłosiło się 5 szkół podstawowych w I grupie wiekowej oraz 5 szkół w II grupie wiekowej (10 drużyn, 35 uczestników).

 

Foto: UM Suwałki

Dodaj komentarz