Nowy poseł chce działać na rzecz Suwałk

Konferencja prasowa przyszłego posła na Sejm RP Michała Połuboczka

 

- Jako poseł będę wspierał inicjatywy miasta - mówił podczas konferencji prasowej pochodzący z Suwałk Michał Połuboczek, nowy poseł Konfederacji, który zapowiedział również otworzenie w mieście biura poselskiego. 

 

Konferencja prasowa przyszłego posła na Sejm RP Michała Połuboczka odbyła się w poniedziałek (17.06) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. Michał Połuboczek uzyskał mandat poselski w związku z wyborem Grzegorza Brauna na europosła. Choć startował z listy Konfederacji w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim, to jest rodowitym suwalczaninem. Mieszka w Warszawie i związany jest z Rzeszowem, ale teraz zapowiada, że zamierza zaangażować się w sprawy swego rodzinnego miasta, czyli Suwałk.

- Dziękuję naszym wyborcom za tak ogromne poparcie, jakiego udzielili nam podczas ostatnich wyborów. Staliśmy się trzecią siłą w Polsce i zamierzamy patrzeć władzy na ręce i kontrolować, zwłaszcza przy aktualnej sytuacji na granicy, która jest bardzo trudna. Chciałbym też zacząć działać dla Suwałk i otworzyć tutaj biuro poselskie. Zostałem wybrany z okręgu rzeszowskiego, jednak chciałbym też działać dla mojego rodzinnego miasta z którym jestem związany. Kończyłem tutaj I Liceum Ogólnokształcące, tu mieszkają moi rodzice, których raz na 1-2 miesiące odwiedzam. Jestem też po spotkaniu z prezydentem Suwałk. Ustaliliśmy, że będziemy się regularnie spotykać i jako poseł będę wspierał inicjatywy miasta, chociażby teraz związane z trasą S8. Zawiążemy zespół parlamentarny z pozostałymi posłami z naszego miasta i wspólnie będziemy walczyć o to, by poprawić stan życia mieszkańców. Nie wchodzimy tu jako jakaś opozycja, tylko chcemy wspólnie działać na rzecz miasta. 

Głos podczas spotkania zabrał również Robert Osyda, lider Konfederacji na Suwalszczyźnie, który kandydował w ostatnich wyborach na prezydenta Suwałk. Zapowiedział on, że powstaje właśnie nowa Fundacja, która będzie wspierała osoby wykluczone.

- Nowo wybrany poseł, tak samo jak nasi europosłowie, będą działać w naszym imieniu dla naszego miasta i regionu. Chciałbym przy tej okazji wspomnieć o fundacji, która właśnie jest zakładana.  Fundacja będzie wspierała osoby wykluczone. Młode i starsze w celu ich aktywizacji. Chciałbym zaprosić wszystkich chętnych do wspólnego działania. Zakładamy charity shop, gdzie będziemy pomagać osobom z trudną sytuacją finansową. Będziemy organizować również kursy i szkołę językową, żeby pomóc naszemu lokalnemu społeczeństwu. Fundacja ma charakter pozapartyjny więc zapraszam wszystkie osoby, które chciałyby działać dla naszego miasta i regionu - mówił Osyda. 

4 Komentarzy

SuwalakPatriota

17/06/2024

Jestem też po spotkaniu z prezydentem Suwałk. Ustaliliśmy, że będziemy się regularnie spotykać i jako poseł będę wspierał inicjatywy miasta […]. Zawiążemy zespół parlamentarny z pozostałymi posłami z naszego miasta i wspólnie będziemy walczyć o to, by poprawić stan życia mieszkańców.

Ciewawski lewak

17/06/2024

Ooo i jest Adrianek który tylko zbija kapitał polityczny. Ale jak były eurowybory to nic a nic Konfie nie pomógł. Przez niego tylko Konfa traci 

alonzo mordziaty

17/06/2024

podoba mi się ten pomysł z fundacją: zapewne non profit, prawdaż panie Osydo?

Dodaj komentarz