WPN zaprasza na webinarium „Czas w las!”

Chodźmy do lasu - webinarium Wigierskiego Parku Narodowego

Ostatnie warsztaty z cyklu „Wigierski Park Narodowy – znam, rozumiem, wspieram ZRYW 2017” odbędą się online w dniach 19-23 kwietnia.

 

Webinarium będzie składało się z 3 spotkań ma platformie Microsoft Teams. Na spotkanie zapraszamy nauczycieli wszystkich przedmiotów i poziomów kształcenia, osoby zajmujące się edukacją przyrodniczą dzieci i młodzieży, w tym także rodziców, którzy chcą dowiedzieć się jak wspierać swoje pociechy w edukacji przyrodniczej.

 

Prowadzący:

Magdalena Kuś: certyfikowana trenerka interpretacji dziedzictwa, leśnik, przewodnik beskidzki. Pracowała jako kierownik zespołów edukacyjnych w Magurskim i Tatrzańskim Parku Narodowym (obecnie ponownie w Magrurskim PN). Prowadzi swoją pracownię edukacyjną  „Z Barwinkiem” (www.zbarwinkiem.pl),w której towarzyszy ludziom w docenianiu świata.

 

O czym będzie mówiła ? Spotkania poświęcone edukacji przyrodniczej w terenie, którą mogą realizować z powodzeniem również nie-przyrodnicy. Skupimy się na metodach opartych o doświadczanie przyrody oraz rozbudzających zainteresowanie otaczającym światem. Dowiemy się jak w trakcie spędzania czasu w naturze pomóc dzieciom budować z nią więź i zachęcić do samodzielnego odkrywania jej tajemnic.

 

Katarzyna Simonienko:

Dr n. med. Katarzyna Simonienko pracę doktorską obroniła z zakresu wpływu substancji psychoaktywnych na mózg, łącząc zainteresowanie etnobotaniką z psychiatrią. Pracuje w dwóch białostockich poradniach, gdzie zajmuje się głównie leczeniem zaburzeń lękowych i depresyjnych, wykłada ziołolecznictwo, wcześniej przez wiele lat zajmowała się pacjentami w Szpitalu Psychiatrycznym im. S. Deresza w Choroszczy, pracowała naukowo oraz jako dydaktyk w Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Od 2018 roku jest licencjonowaną przewodniczką Białowieskiego Parku Narodowego. Zajmuje się prowadzeniem kąpieli leśnych (shinrin-yoku) oraz terapii lasem. Bada terapię lasem naukowo i propaguje wiedzę medyczną z tego zakresu w kraju i za granicą.W 2019r uzyskała certyfikat przewodnika kąpieli leśnych ForestTherapyInstitute (FTI), a następnie pracowała jako trener i mentor  FTI. Prowadzi Centrum Terapii Lasem http://forest-therapy.pl/Autorka wielu publikacji,  m.in. książek „Lasoterapia”, "Nerwy w las". W czasie spotkania opowie dlaczego kontakt z naturą jest tak ważny dla naszego zdrowia,
w szczególności dzieci i młodzieży.

 

Program webinarium:

  • 19 kwietnia: 18.00-20.00  - Magadelana Kuś, część I
  • 20 kwietnia: 18.00-20.00 – Magdalena Kuś, część II
  • 23 kwietnia: 18.00-19.30 – Katarzyna Simonienko

 

Zgłoszenie udziału: na adres [email protected]  do dnia 18 kwietnia. W zgłoszeniu prosimy o informację, czy jesteście Państwo zainteresowani otrzymanie zaświadczenia o udziale w webinarium.

 

Niestety nie możemy tym razem zapewnić kawy i herbaty podczas spotkań, ale niezmiennie zapewnimy wartościowe materiały warsztatowe - pierwszych 40 uczestników otrzyma m.in. książkę Katarzyny Simonienko „Lasoterapia” oraz „Witamina N” Richarda Louv, (prześlemy pocztą).

 

Linki do kolejnych spotkań będziemy przesyłać w dniu, w którym odbywa się dany wykład.  Zgłoszenie udziału oznacza zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Ponadto informujemy, że webinar będzie nagrywany, biorąc w nim udział wyrażacie Państwo na to zgodę. Prosimy o zapoznanie się z naszą polityką ochrony danych osobowych:  http://www.wigry.org.pl/rodo.htm

 

Projekt "Wigierski Park Narodowy - znam, rozumiem, wspieram" finansowany jest ze środków Unii Europejskiej (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko) oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

gdg

Dodaj komentarz