Lech Kołakowski odszedł z Prawa i Sprawiedliwości

Poseł PiS Lech Kołakowski ogłosił odejście z partii

Poseł Lech Kołakowski poinformował we wtorek (24.11) że jednak odchodzi z klubu Prawa i Sprawiedliwość i zostanie posłem niezrzeszonym. 

 

Przed tygodniem podczas wywiadu w radiu RMF FM Lech Kołakowski ogłosił swoje odejście z partii. Poseł z Łomży, który posiada również biuro w Suwałkach publicznie sprzeciwiał się głosowaniu za tzw. "piątką Kaczyńskiego" i to właśnie ustawa o zwierzętach była powodem chęci jego odejścia. - Kluczową przyczyną mojego odejścia z PiS jest ustawa tzw. Piątki dla zwierząt. Nie godzę się z jej zapisami. To jest bubel prawny, a protest przeciwko ustawie był zasadny. Od maja zabiegałem o spotkanie z prezesem Kaczyńskim. Nie doszło do niego. Otoczenie prezesa blokowało moją osobę w nawiązaniu kontaktu - mówił tydzień temu poseł. 

 

Po tych wypowiedziach Kołakowskiemu udało się w końcu spotkać z Jarosławem Kaczyńskim. Po spotkaniu z liderem PiS poseł stwierdził, że jego członkostwo jest sprawą otwartą i ostateczną decyzję podejmie po kolejnej rozmowie z Kaczyńskim. Dziś Lech Kołakowski przekazał, że złożył w gabinecie Elżbiety Witek, marszałek Sejmu pismo, w którym poinformował, że zostaje posłem niezrzeszonym. - Będę posłem niezrzeszonym, będę pracował dla mieszkańców Polski, regionu, chcę pomagać ludziom płacącym podatki tak, aby czuli się w Polsce znacząco lepiej niż obecnie - przekazał dziennikarzom. 

2 Komentarzy

Dodaj komentarz