Turniej piłki nożnej Nadziei Olimpijskich

w Jeleniewie odbył się Turniej Piłki Nożnej Nadziei Olimpijskich

10 września w ramach obchodów Dni Olimpijczyka na boisku gminnym w Jeleniewie odbył się Turniej Piłki Nożnej Nadziei Olimpijskich.

 

Organizatorami turnieju byli:  Fundacja Wojciecha Fortuny, Wójt Gminy Szypliszki – Mariusz Grygieńć oraz Wójt Gminy Jeleniewo – Kazimierz Urynowicz. Turniej prowadził Wojciech Słowikowski nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Słobódce. Przedsięwzięcie było zorganizowane i dofinansowane dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Wśród rywalizujących drużyn znalazły się reprezentacje szkół wiejskich z Jasionowa, Kaletnika, Słobódki oraz Jeleniewa. Zaproszenie na turniej przyjęła także Szkoła Podstawowa nr 11 w Suwałkach, dając możliwość zaprezentowania się swojej drużynie, która na co dzień uczy się w klasie sportowej o profilu piłka nożna. Już pierwsze spotkania były potwierdzeniem wysokich umiejętności piłkarzy suwalskiej placówki.

 

Turnieju stał na wysokim poziomie, a system rozgrywek dał możliwość rozegrania meczów każdy z każdym. Chociaż wyniki nie były najważniejsze, to  każda drużyna wykazała się olbrzymim zaangażowaniem, determinacją i duchem walki. Impreza była świetną okazją do zweryfikowania umiejętności, ale przede wszystkim miała dostarczyć wielu wrażeń i zachęcać młodzież do rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań. Niewątpliwie turniej stał się potwierdzeniem tezy o konieczności wspierania uczniów w ich rozwoju fizycznym oraz propagowania alternatywnego sposobu spędzania czasu wolnego jakim jest sport i piłka nożna.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz