Pięć setów i zwycięstwo gości z Lublina

Ślepsk Malow Suwałki - LUK Lublin 2:3

W spotkaniu 13. kolejki siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki przegrał przed własną publicznością z LUK Lublin 2:3.

Podobnie jak przed kilkoma dniami do rozstrzygnięcia spotkania PlusLigi siatkarze Ślepska potrzebowali pięciosetowego pojedynku. I gdy w spotkaniu z Indykpolem AZS Olsztyn udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, tak w sobotę (03.12) biało-niebiescy musieli uznać wyższość rywali i zadowolić się jednym punktem. Mecz w hali Suwałki Arena dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, którzy wygrali pierwszą partię 25:22. Do końcówki drugiego seta wszystko układało się po myśli biało-niebieskich. Wtedy jednak do głosu doszli goście z Lublina, którzy zniwelowali pokaźną przewagę i najpierw doprowadzili do remisu (23:25), a następnie wyszli na prowadzenie (17:25). W czwartym secie Ślepsk wyrównał stan rywalizacji (25:20), ale ostatnie słowo należało jednak do gości. LUK Lublin wygrał 10:15 i całe spotkanie 2:3. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Nicolas Szerszeń, reprezentujący lubelski klub.

Ślepsk Malow Suwałki po 13 rozegranych spotkaniach zajmuje 6 miejsce w tabeli PlusLigi. tyle samo punktów na koncie ma siódma PGE Skra Bełchatów i piąty Trefl Gdańsk. Liderem z 34 punktami pozostaje Jastrzębski Węgiel. Kolejny mecz z udziałem podopiecznych Dominika Kwapisiewcza rozegrany zostanie we wtorek 6. grudnia. Ślepsk na wyjeździe zmierzy się z Wartą Zawiercie. Początek o godzinie 18:30.