Zlot zabytkowych aut i motocykli

Suwalskie Klasyki Nocą 2022 na Bulwarach w Suwałkach

Zlot i Rajd zabytkowych samochodów i motocykli, czyli Suwalskie Klasyki Nocą 2022, można było zobaczyć w sobotę (14.05) w Suwałkach.

 

Wiele zabytkowych samochodów, motocykli, a nawet rowerów można było zobaczyć dziś na parkingu na Bulwarach nad Czarną Hańcza, gdzie odbył się zjazd "suwalskich klasyków". Wydarzenie powróciło po covidowej przerwie i przyciągnęło tłumy osób. Można było zobaczyć pojazdy mające co najmniej 30 lat, lub pojazdy unikatowe, których wypuszczono niewiele sztuk, ale mających co najmniej 25 lat. Oprócz suwalczan do miasta zjechali pasjonaci z Augustowa, Olecka, czy Gołdapi. Po prezentacji zebrani wspólnie przejechali ulicami miasta po czym powrócili na Bulwary.  

- Pomysł powstał w 2018 roku i wtedy zrobiliśmy pierwszą edycję tej imprezy na dużo mniejszym parkingu i na dużo mniejszą skalę. Później sprawy rodzinne i pandemia sprawiły, ze wydarzenie się nie odbyła, ale teraz wspólnie z nowymi partnerami i na większą skalę wracamy. Co można tu zobaczyć, na przykład bardzo rzadkie przedłużane Audi V8, których jest tylko 4-5 obecnie w Polsce. Auto ma 28 lat i było kiedyś bardzo drogie, a kupione zostało w salonie w Polsce. Oprócz tego GAZ-12 ZIM, radziecka przedłużana limuzyna, dużo fajnych mercedesów i wspaniałą kolekcję motocykli. Jest na czym zawiesić oko - powiedział Paweł Kruszniewski, organizator wydarzenia.   

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz charytatywny. Były stoiska z ciastami, kartaczami i gadżetami.   

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz