Wernisaż wystawy „Sztuka organiczna z Dąbrowy Dolnej”

zaprezentowane zostaną między innymi: zdjęcia, rysunki i leśne tkaniny

 

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w piątek 22. września o godzinie 18.00 do Galerii Sztuki Stara Łaźnia na wernisaż wystawy „Sztuka organiczna z Dąbrowy Dolnej”. 

 

Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi: zdjęcia, rysunki i leśne tkaniny Darii Kozłowskiej-Wrony, szyte rzeźby i rysunki Ewy Dąbrowskiej, plecione obiekty świecące Krzysztofa Wrony, rzeźby Jana Sajdaka, zdjęcia Piotra Pardeli i Katarzyny Szyffer, rysunki i zdjęcia Elizy Paś. Otwarciu wystawy będzie też towarzyszył koncert zespołu Sen Motyla, który istnieje między innymi dzięki możliwościom twórczego muzycznego rozwoju, jakie dała niektórym jego członkom Leśniczówka. Wstęp wolny.


 
Artyści uczestniczący w wystawie: Daria Kozłowska-Wrona, Krzysztof Wrona, Ewa Dąbrowska, Piotr Pardela, Katarzyna Szyffer, Eliza Paś i Jan Sajdak.

 

Leśniczówka w Dąbrowie Dolnej koło Bodzentyna to miejsce niezwykłe, wyjątkowy, oddolny, niezależny ośrodek kulturalny w Górach Świętokrzyskich. W pochodzącym z początku wieku drewnianym gospodarstwie, użyczonym przez Świętokrzyski Park Narodowy Stowarzyszeniu na Rzecz Odnowy Wsi „Odnowica”, mieszkają artyści Daria Kozłowska-Wrona i Krzysztof Wrona. Zjeżdżają się do Leśniczówki regularnie ludzie kultury z całej Polski, muzycy, malarze, rzeźbiarze, ludzie teatru, filmowcy.

 

Dodaj komentarz