Suwalski Ośrodek Kultury wspiera 29. Finał WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Suwalski Ośrodek Kultury

Ostatni weekend stycznia upłynie pod znakiem koncertów i wydarzeń online oraz przede wszystkim otwartych serc. Suwalski Ośrodek Kultury również włączył się w dobroczynną akcję.

 

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia 2021 r. To już drugi finał dedykowany laryngologii. Nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już 30 stycznia wieczorem, podczas której zaprezentuje się plejada świetnych polskich artystów, sympatyków Fundacji WOŚP. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki. Telewizyjna i internetowa transmisja Finału dotrze wszędzie tam, gdzie wolontariusze i darczyńcy grają, by pomagać najmłodszym. Suwalski Ośrodek Kultury również włączył się w dobroczynną akcję m.in. przekazując na licytację dla WOŚP wyjątkowe przedmioty oraz udostępniając pomieszczenia przy ul. Noniewicza 71 na potrzeby suwalskiego sztabu finału i wolontariuszy WOŚP. Wśród WOŚP-owych licytacji znalazły się trzy pakiety od Suwalskiego Ośrodka Kultury. Można zdobyć:

 

 

Również zespoły i grupy artystyczne działające w Suwalskim Ośrodku włączają się w ogólnopolską akcję wspierania Fundacji. Na scenie Sali im. A. Wajdy wystąpią m.in.: wokaliści Studia Piosenki Świetlik pod kierunkiem Emila Kulbackiego, Suwałki Gospel Choir pod kierunkiem Anny Szafranowskiej oraz Krzysztof Masłowski, Milena Łukasiewicz-Miszkiel i Agata Gulbierz z akompaniamentem Wiesława Jarmoca, a także tancerze Studia Tańca Flex pod kierunkiem Jadwigi Tylendy i Studia Tańca Dotyk i Dotyk Mini pod kierunkiem Ewy Niedźwieckiej.

 

Suwalski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie miał swoją siedzibę w centrum miasta, w budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71. To właśnie tam będzie się znajdowało centrum wsparcia wolontariuszy, którzy przez cały dzień będą zbierać w Suwałkach datki do opatrzonych sercem puszek. Na niedzielny spacer warto wybrać się właśnie w okolice ul. Noniewicza, Chłodnej i placu marsz. J. Piłsudskiego, gdzie będzie można spotkać Białą Damę – mima z Teatru Form Czarno-Białych Plama, który swoimi minami będzie zachęcać suwalczan do wsparcia tegorocznej zbiórki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

Datki można również wrzucać do stacjonarnych puszek. Lokalizacje: Urząd Miejski w Suwałkach (ul. Mickiewicza 1), Malow, Producent Mebli Metalowych (ul. Wojska Polskiego 114), Dyczewscy, Zakład Przetwórstwa Mięsnego (ul. Raczkowska 60), Restauracja “U Alika” (ul. Kościuszki 98), Hurtownia Elektryczna Elektromil (ul. Mickiewicza 10), Stacje Paliw Circle K (ul. Reja 2, ul. Kowalskiego 2B).

 

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie transmitowany na antenie TVN, TVN24 i TTV. Transmisja na żywo będzie dostępna na player.pl, transmisja.wosp.org.pl, a także na kanale WOŚP na YouTube. Transmisję z koncertów na placu Bankowym będzie można śledzić na kanale KręciołaTV.

 

3 Komentarzy

Brawo...ja już SOKu wspierać nie będę, niedoczekanie!

Dodaj komentarz