Podlaski Laur Muzealny 2022 dla Muzeum Okręgowego

 nagrody Zarząd Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich

 

Muzeum Okręgowe w Suwałkach i jego pracownicy otrzymali nagrody Zarządu Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich w kategoriach „Wystawy stałe” i "wydarzenia".


Zarząd Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich ogłosił wyniki konkursu na najważniejsze wydarzenie muzealne regionu „Podlaski Laur Muzealny 2022”. Jury konkursu składające się z muzealników dokonało oceny nadesłanych zgłoszeń i wyboru najlepszych prac. Nagrody przyznawano w czterech kategoriach: wystawy stałe, wystawy czasowe, wydarzenie pozawystawiennicze i wydawnictwo. 

 

W dwóch z czterech kategorii główne nagrody przypadły Muzeum Okręgowego w Suwałkach i jego pracownikom. Nagrodę główną w kategorii „Wystawy stałe” otrzymali Magdalena Wołowska-Rusińska i dr Krzysztof Skłodowski z Muzeum Okręgowego w Suwałkach za wystawę stałą „Pieśń o domu – wystawa stała w Muzeum im. Marii Konopnickiej”, która w 90-cio punktowej skali ocen zdobyła łącznie 86 punktów. Była to najwyższa ocena wśród wszystkich przyznanych nagród.

 

Z kolei nagrodę główną w kategorii wydarzenie pozawystawiennicze otrzymała Magdalena Wołowska-Rusińska z Muzeum Okręgowego w Suwałkach za cykl działań popularyzujących postać poetki pod nazwą „Rok Marii Konopnickiej w Suwałkach”, które w 90-cio punktowej skali ocen uzyskały łącznie
80 punktów.

 

Była to już kolejna nagroda dla wystawy „Pieśń o domu”. W czerwcu znalazła się ona wśród laureatów plebiscytu Muzeum Historii Polski Wydarzenie Historyczne Roku 2022.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz