Koncert „Akordeonowe wariacje” w SOK – obejrzyj na żywo w Internecie

Koncert Gabriela Balukiewicza online

W obecnej sytuacji większość wydarzeń artystycznych została przełożona lub odwołana. Jednak listopadowy (27.11) koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z akordeonistą Gabrielem Blaukiewiczem będzie można zobaczyć prawie jak z pierwszego rzędu, bo… z własnej kanapy.

 

W jesiennej odsłonie Filharmonii Suwałk Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pochodzącego z Suwałk wirtuoza akordeonu Gabriela Balukiewicza, który wystąpi z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Krzysztofa J. Kozakiewicza. Z uwagi na aktualne obostrzenia koncert odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie transmitowany w sieci na żywo z Sali im. A. Wajdy SOK. Program koncertu połączy różne style i formy ekspresji – od klasyki po rozrywkę. Usłyszymy między evegreeny muzyki filmowej („Moon River”, „Sunrise Sunset”, „Różowa Pantera”, „Ojciec Chrzestny”), “Atom accordion quintet” Krzysztofa Lenczowskiego, - „Te lucis ante terminum” Andrzeja Tuchowskiego oraz – prawdziwa gratka dla melomanów – prawykonanie koncertu na akordeon i orkiestrę smyczkową Aleksandra Brycha.

 

Gabriel Balukiewicz urodził się w Suwałkach w 1995 r. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. W 2019 r. ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie akordeonu dra hab. Leszka Kołodziejskiego. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in.: w Czechach, Chorwacji, Słowenii, Szwecji, na Litwie, Łotwie oraz stypendystą Fundacji Alicji Roszkowskiej Art S.O.S (2016), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne (2018) oraz kilkukrotnie dla Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi dla najlepszych studentów. Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach oraz warsztatach muzycznych prowadzonych przez m.in.: prof. Boruta Zagoranskiego, prof. Alfreda Melichara, prof. Borisa Lenko, prof. Frodre Haltli, prof. Klaudiusza Barana, prof. Bogdana Dowlasza, prof. Krzysztofa Olczaka, prof. Marka Andryseka, dra hab. Rafała Grząki.

 

Artysta występuje jako solista oraz kameralista w kraju i zagranicą. Współpracował m.in. z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrem Studyjnym Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz z Teatrem Ludowym w Krakowie. Dokonał prawykonań nowych utworów na akordeon solo, akordeon w różnych formacjach kameralnych oraz na większą obsadę wykonawczą, takich kompozytorów, jak: Julia Owczarek, Caitlin Harrison, Aleksander Brych, Jakub Jung, Jakub Kaczmarek, Michał Kawecki, Leszek Kołodziejski, Marcin Powalski.

 

Na transmisję koncertu zapraszamy w piątek, 27 listopada 2020 r. o godz. 19.00 na profilach Facebook i YouTube Suwalskiego Ośrodka Kultury​ oraz na FB portalu suwalki.info. Mecenasem koncertu jest firma RESO Europa Service, Partner Suwalskiego Ośrodka Kultury.

 

Dodaj komentarz