Pamięć o Żołnierzach Wyklętych - zebrali ponad tysiąc złotych

Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych - zbiórka w Suwałkach

Ponad tysiąc złotych w ciągu trzech godzin udało się zebrać podczas przeprowadzonej w poniedziałek (01.11) kwesty przy Cmentarzu Komunalnym w Suwałkach.

 

Wczoraj młodzi społecznicy z Suwałk we współpracy z Fundacją im. Kazimierza Wielkiego i Stowarzyszeniem „Dla Polski” kwestowali przy Cmentarzu Komunalnym w Suwałkach przy ulicy Reja pod hasłem „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”. Ogólnopolska zbiórka środków cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród suwalczan i osób odwiedzających nekropolię. Do puszek trafiały monety i banknoty o różnych nominałach od osób najmłodszych aż po seniorów. 

- Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom. Można zauważyć, że mieszkańcom Suwałk leży na sercu kultywowanie pamięci o Polskich Bohaterach i dbanie o ich godne upamiętnienie - przekazali organizatorzy zbiórki.

W przeciągu trzech godzin została zebrana kwota ponad tysiąca złotych, która zostanie przeznaczona m.in. na budowę i renowację nagrobków, pomników i tablic upamiętniających bohaterów podziemia niepodległościowego, a także na akcje edukacyjne skierowane szczególnie do młodzieży, spotkania z kombatantami oraz produkcję filmów i materiałów naukowych.

 

Zbiórka odbywa się pod patronatem ogólnopolskich związków kombatanckich skupiających w swoich szeregach Żołnierzy Wyklętych: Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i Stowarzyszenia Społeczno-Kombatanckiego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

 

9 Komentarzy

Joziak

02/11/2021

   Taki rodzaj zbiórki burzy cel renowacji nagrobków zabytkowych. Póki co, takich nie znajdziemy na cmentarzu komunalnym.
   Paradoksalne jest przywoływanie leśnych, gdy nieznane są miejsca ich pochówku. Przykładowo wymieniam kilkunastu:
"Bladego", "Poręby", braci Czyżów ( "Zygmunta", "Kuli" i "Staśka"), "Przekurata", "Agresta", "Antka", "Borowego" "Skoczka", "Tułacza", "Grzmota", "Kuny", "Mariana", "Wira", "Skały", "Iwy" i "Lipy". Symboliczną płytę nagrobną postawili Dudanowiczo-
wie na cmentarzu parafialnym w Becejłach. Wielu przeżyło więzienia. Mają rodziny.
   Mit żołnierzy wyklętych nie jest jednoznaczny. Włażenie na alejki cmentarne z pisowską polityką jest nieprzyzwoite. To nadużycie szczodrości suwalczan. Ma woń smoleńskiego trotylu.
 
 

Ludzie co z wami jest?Ględzicie jak stare bezzębne dziady.Nie wy zbieraliście ,nie wy dawaliście, nie wasze pieniądze ,więc stulić buzię.Pewnie według was lepiej zbierać dla nierobów typu Margot,który kasę przytulił i ślad po nim zaginął,albo Lempart oszustka i zadymiara z zarzutami prawnymi.

To dlaczego nie zorganizujesz takiej zbiórki? Lepiej siedzieć anonimowo   przed komputerem   i tchórzliwie   atakować    i krytykować innych?,i za wszystkie zgony matek i dzieci obwiniać PIS,rząd i Trybunał.Żenujące.

Lodzia

02/11/2021

film "O dwóch takich, co ukradli księżyc" 2 ? Po co ? Jacka nie ma, a Placek ma się dobrze. Polska prawica umiłowała funeralne obrzędy. Ciekawe, że tak łatwo dostaje się zezwolenie na publiczną zbiórkę w urojonej intencji.

Dodaj komentarz