Nowe ławki w mieście - trwają konsultacje

Konsultacje społeczne w sprawie rozmieszczenia w mieście nowych ławek

 

Jeszcze tylko do poniedziałku 27. listopada trwają konsultacje społeczne w celu uzyskania opinii mieszkańców na temat planowanego rozmieszczenia ławek na terenie Suwałk.


 
Praktycznie na każdej sesji Rady Miasta Suwałki poruszany jest przez radnych temat rozstawienia w mieście kolejnych ławeczek, na których można by przysiąść i chwilę odpocząć. Propozycje miejsc ustawienia nowych ławek są przeróżne w związku z tym Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zdecydował ogłosić w tej sprawie konsultacje społeczne i pozwolić wybrać ich lokalizację samym mieszkańcom. Konsultacje będą trwać w dniach 13 - 27 listopada i zostaną poprowadzone w dwóch formach: 

  • on-line poprzez platformę NaprawmyTo.pl (dostępny jest konkretny znacznik dotyczący propozycji na miejsce do ustawienia ławeczki. Będzie można zaznaczyć dokładną lokalizację na mapie.
  • W formie tradycyjnego formularza konsultacyjnego, stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia. Wypełniony formularz należy przesłać na adres e-mail: sekretariat@zdiz.suwalki.pl albo przesłać lub dostarczyć na adres: Urząd Miejski w Suwałkach ul. Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki. Formularz został też dołączony do wydania DwuTygodnika Suwalskiego z dnia 9 listopada br.

 

 Po zebraniu i opracowaniu wniosków z konsultacji społecznych informacja zostanie przekazana Radzie Miejskiej w Suwałkach.

 
Dodajmy, że obecnie na terenie całego miasta znajdują się 883 ławeczki.

8 Komentarzy

Brak sprawiedliwości

10/11/2023

Ławki powinny być na gęsto i wszędzie! i oczywiście małe śmietniki obok co zawsze jest z tym problem! Powiem tak: zastanawiacie się na miejsce na ławki a kiedy stawiano ławki na północy sąsiad z klatki obok z Nowomiejskiej upomniał się o ławkę wiec postawiono mu ławkę przed klatką reszta klatek nie otrzymała nowych ławek.Ja pytam gdzie jest szacunek do ludzi i sprawiedliwość? To ten człowiek jest jakiś inny czy co? bo nie rozumiem.Ławki powinny być ale nie do palenia czy picia alkoholu! Raz powinno być estetycznie ładnie z ławkami ale i również i powinien być i porządek!

Ciekawski lewak 2

10/11/2023

Czy z uwagi na fakt, że z ławek korzystają również ludzie starsi, mający często problem z poruszaniem się, to czy miasto znowu ma zamiar zainwestować w niskie pseudo ławki bez oparcia i podłokietników (takie jak poustawiano kilka lat temu w starszej części miasta i terenach nadrzecznych a ostatnio dwie pseudo siedziska vis a vis kościoła Aleksandra)? Widziałem kilkakrotnie, jak starsi ludzie mają po prostu poważny problem ze wstawaniem z takich wynalazków. Wygodna, estetyczna  ławka z oparciem i podłokietnikami, za które starsze osoby mogą się złapać podczas wstawania, na pewno to im ułatwi. A i jeszcze taka uwaga do ZDiZ,  te dwa nowe deskosiedziska obok parku (vis a vis kościoła) wymieńcie, bo ani to estetyczne, ani nie pasuje architektonicznie do otoczenia.

Takie ławki służą do chwilowego odpoczynku, a o taki właśnie chodzi. Na ławkach z oparciami miejscowe bydełko urządza libacje siedząc na oparciu ławki z butami na siedzisku. Takie ławki nie nadają się potem do użytkowania.

Pominięci mies…

13/11/2023

Mieszkańcy Suwałk ulicy Szwajcaria nie mają bezpiecznego dojścia do swoich domów. Nie ma chodnika,  brak oświetlenia, przystanek komunikacji miejskiej z lat 70- tych zaniedbany, obskurny, nieoświetlony, brak przejścia dla pieszych w jego pobliżu . Problem był zgłaszany wielokrotnie,, Władzom miasta,, ciągle słyszeliśmy że brakuje środków...a teraz planuje się ustawienie ławeczek....może warto zająć się wpierw bezpieczeństwem naszych dzieci i nas - mieszkańców, którzy uczciwie pracują, płacą podatki i żyją z daleka od cywilizacji !!!

Znam takie przypadki, gdzie interweniowano, by ławką zabrać. Często ludziom starszym przeszkadza, że Ktoś się zachowuje głośno. Trochę więcej tolerancji. Młodzież i nie tylko, również musi mieć miejsce żeby się spotkać. Lepiej niech trochę się pośmieją niż mają siedzieć w domach, przy komputerze lub dawać w szyję.

 

Tyle, że ta młodzież przesiadując na tychże ławkach właśnie często jara blanty i daje w szyję.

ławeczki jak najbardziej, tylko niech będą ustawione w taki sposób, żeby siedzący na nich nie przeszkadzali pieszym na chodniku albo jeżdżącym na rowerach. Proszę głębiej na chodniku je ustawiać, a nie w taki sposób, że jak już na niej usiądę, to muszę uważać, żeby mi ktoś po nogach rowerem nie przejechał.

Dodaj komentarz