Święto strażaków. Powołanie nowego komendanta w Suwałkach

powołanie na stanowisko Komendanta PSP w Suwałkach otrzymał Jerzy Netter

 

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka odbyły się w sobotę (18.05) na placu Komendy Miejskiej PSP w Suwałkach. Podczas uroczystości powołanie na stanowisko Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach otrzymał Jerzy Netter. 

 

Władze miasta, parlamentarzyści strażacy, pracownicy PSP i druhowie OSP z terenu powiatu suwalskiego świętowali w sobotę (18.05) w Suwałkach Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Suwałkach. Święto zostało zainaugurowane mszą świętą w intencji wszystkich strażaków w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Kazimierza Królewicza. Po mszy świętej zebrani przemaszerowali na uroczysty apel na placu Komendy Miejskiej PSP w Suwałkach przy ulicy Wincentego Witosa. Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Pokazany został również sprzęt strażacki będący na wyposażeniu jednostki.

 

Podczas uroczystości powołanie na stanowisko Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach otrzymał st. kpt. mgr inż. Jerzy Netter, który w ostatnim czasie był pełniącym obowiązki komendanta. W swoim przemówieniu już jako komendant dziękował za zaufanie i podkreślał, że bycie strażakiem to nie praca, a powołanie. 

- W tak uroczystym dniu pragnę wyrazić najgłębsze słowa uznania i wdzięczności dla wszystkich, którzy oddają swój trud i poświęcenie dla dobra społeczeństwa. Jako jeden z was jestem świadkiem niezliczonych aktów odwagi, które na stałe wpisują się w pamięć i serca mieszkańców, których życie i dobro są najwyższym priorytetem naszych działań. Składam hołd każdemu strażakowi, zarówno zawodowemu, jak i ochotnikowi, za  niezachwianą determinację i gotowość niesienia pomocy. Wasza służba, często pełna ryzyka, wymagająca natychmiastowych reakcji i stanowi fundament bezpieczeństwa wszystkich obywateli. Słowa uznania kieruję, również do pracowników cywilnych państwowej straży pożarnej, którzy codziennie wspierają nas swoją pracą i zaangażowaniem. Pragnę również podziękować za wsparcie ze strony samorządów. To dzięki zaangażowaniu i pomocy możemy nieustannie rozwijać naszą infrastrukturę, doskonalić umiejętności i podnosić standardy naszej służby. Dzień strażaka to również czas refleksji nad historią i tradycją naszego zawodu. Pamiętamy o tych, którzy przetarli szlaki służby pożarniczej i o tych, którzy oddali życie w jej obronie. Ich dziedzictwo jest dla nas zobowiązaniem do ciągłego doskonalenia i przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom strażaków. Jest to także okazja, by podziękować rodzinom strażaków, którzy dzielą się z nami tymi, których kochają, pozwalając im pełnić ich niezwykle ważną rolę. Doskonale wiemy, że bycie strażakiem, to więcej niż zawód, to powołanie, odwaga i ratowanie życia innych kosztem własnego. 

Jerzy Netter z ochroną przeciwpożarową związany jest od 1 września 2005 r., kiedy to rozpoczął służbę jako kadet w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. Następnie w latach 2007- 2011 pełnił służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Suwałkach na stanowiskach: starszego ratownika, dowódcy zastępu. W latach 2011- 2024 jako funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Augustowie  zajmował następujące stanowiska służbowe: starszy ratownik specjalista, dowódca sekcji, dowódca zmiany. Od 27 marca 2024 r. pełnił obowiązki Komendanta  Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach. 

 

2 Komentarzy

....bo bliską koleżankę burmistrz z Sokółki Ewę K..likowską i 15 innych pisowców powiazanych z "przekrętami" na Podlasiu zatrzymało CBA, będzie się działo, buahahahaha.

Dodaj komentarz