Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne

pomoc osobom bezdomnym w związku z pogarszającą się aurą pogodową

 

O tym jak suwalskie służby i instytucje pomogą osobom bezdomnym w związku z pogarszającą się aurą pogodową rozmawiano w ubiegłym tygodniu w suwalskim Ratuszu. 

 

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk zwołał spotkanie w suwalskim Ratuszu z udziałem przedstawicieli miejskich służb i instytucji, aby omówić kwestie pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym. Każdy bezdomny w Suwałkach może skorzystać ze schronienia, pomocy żywnościowej i rzeczowej, bezpłatnego poradnictwa prawnego i psychologicznego.

 

Obecnie w Suwałkach znajduje się 88 osób bezdomnych w tym 9 kobiet. O wszystkich z nich wie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i wspiera je pomocą finansową ale też i doraźną w postaci pomocy w ubiorze czy schronieniu. Samo utrzymanie ogrzewalni to blisko 900.000 zł w skali roku. W Suwałkach przy parafii św. Aleksandra działa jadłodajnia, a przyparafialny Caritas otacza opieką ponad 200 osób i 30 osób bezdomnych. Jadłodajnia działa przez 11 miesięcy w roku i wydaje 1500 posiłków gorących miesięcznie. Średnio korzysta z niej 36 bezdomnych w ciągu dnia, a czasem nawet aż 100.

- Sprawy związane z bezdomnością wymagają naszej troski, pracy. Liczymy też na pomoc mieszkańców. Jeśli widzicie Państwo osobę potrzebującą pomocy, dzwońcie po odpowiednie służby. Zwłaszcza w zbliżającym się okresie zimowym, kiedy jeden taki telefon może uratować komuś życie – przekazał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

Władze Suwałk zwracają się z prośbą, by wszelkiego rodzaju sygnały kierować do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, Straży Miejskiej w Suwałkach lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach.

 

3 Komentarzy

Dodaj komentarz