SBO - odrębna pula środków dla szkół

radni zadecydują o przyjęciu Suwalskiego Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

Prezydent Suwałk postanowił przedłożyć radnym projekt uchwały zakładający wydzielenie w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022r. odrębnej puli w wysokości 100 tysięcy złotych z przeznaczeniem na projekty szkolne.

 

Wniosek o ustanowienie w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego wydzielonej części pn. Suwalski Szkolny Budżet Obywatelski złożył w lutym do prezydenta Suwałk Marek Zborowski-Weychman z klubu "Łączą nas Suwałki". Zdaniem radnego Szkolny Budżet Obywatelski w przypadku jego przyjęcia byłby nauką funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego w praktyce, dostosowaną do potrzeb i wymagań młodzieży. Dzięki możliwości realizacji wybranego przez społeczność szkoły projektu szkolny budżet obywatelski działałby na zasadzie i jako część Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przekazał, iż po przeprowadzeniu konsultacji z częścią radnych Rady Miejskiej w Suwałkach, postanowił przedłożyć na marcowej sesji Rady Miejskiej projekt uchwały zakładający wydzielenie w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022r. odrębnej puli, w wysokości 100 tysięcy złotych z przeznaczeniem na projekty szkolne. Ostateczny kształt uchwały będzie więc zależał od woli radnych Rady Miejskiej w Suwałkach. 

 

- Jednocześnie uznając za zasadny Pana pomysł dotyczący budowania postaw obywatelskich wśród uczniów suwalskich szkół, Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miejskiego w Suwałkach w porozumieniu z dyrektorami suwalskich szkół wypracuje zasady szkolnego budżetu obywatelskiego realizowanego w poszczególnych szkołach - przekazał włodarz. 

1 Komentarzy

Adrian

04/03/2021

Wygra największa szkoła, a przy okazji załatają jakieś zaniedbanie miasta, które i tak należało się uczniom jak psu kość.

Dodaj komentarz