Najmłodsi rozpoczęli Rok Akademicki

Uniwersytet Dziecięcy w Państwowej Uczelni Zawodowej

 

Uroczysta Inauguracja ósmej edycji Uniwersytetu Dziecięcego odbyła się w minioną sobotę (15.10) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 

 

Sześćdziesięcioro dzieci mogło w ostatni weekend poczuć się jak prawdziwi studenci. To grupa najmłodszych suwalczan, która rozpoczęła swój udział w kolejnej edycji Uniwersytetu Dziecięcego, realizowanego przez suwalską uczelnię. Dzieci jak na studentów przystało otrzymały indeksy i uczestniczył w immatrykulacji, czyli uroczystym akcie przyjęcia w poczet studentów. Odbył się również pierwszy wykład naukowo-praktyczny.

- Głównym celem Uniwersytetu Dziecięcego jest zaszczepienie w maluchach chęci do odkrywania tajemnic świata i zainteresowanie ich każdą dziedziną nauki, sztuki czy sportu. Dzieci przekonają się, że nauka może być naprawdę fascynująca - mówił Dawid Harasim, rzecznik prasowy suwalskiej uczelni. 

W kolejnych tygodniach dzieci wezmą udział w szeregu zajęć - będą wcielały się w role inżynierów, chemików, dziennikarzy, czy sportowców. Dowiedzą się dlaczego krew jest czerwona, nauczą się programować za pomocą klocków lego oraz poznają różne kultury świata z całego świata. 

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz