II LO najlepsze w turnieju strzeleckim

turniej strzelecki o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach

 

Zakończył się turniej strzelecki o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach. Drużynowo najlepiej spisali się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach.

 

Suwalscy policjanci, wspólnie ze Stowarzyszeniem Kolekcjonerów Broni Policyjnej KRYZA, Zarządem Wojewódzkim LOK w Białymstoku, Zarządem Klubu Strzeleckiego LOK ,,Wigry” w Suwałkach oraz Klubem Strzeleckim TARGET zorganizowali turniej strzelecki o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach. Była to już 12. edycja tego przedsięwzięcia, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Celem turnieju jest popularyzacja strzelectwa sportowego i ciekawa forma spędzania wolnego czasu.

 

Uczestnicy turnieju najpierw zapoznani zostali z obsługą broni i zasadami bezpieczeństwa. Następnie przeszli krótki trening, po czym rozpoczęli strzelanie konkursowe. Nad zawodami czuwali sędziowie strzelectwa sportowego oraz policyjni instruktorzy strzelań policyjnych. Zawodnicy walczyli o puchary drużynowe i indywidualne. Zawody odbyły się w czwartek (02.02), a w piątek (03.02) przyszedł czas na finałową galę i wręczenie nagród. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. Drugie miejsce wystrzelała młodzież z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach, a trzecie I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

Foto: KMP Suwałki

Dodaj komentarz