Dzieci korzystają z półkolonii

W zdrowym ciele zdrowy duch!

 

W Szkołach Podstawowych nr 4, 5, 6 i 9 w Suwałkach trwają półkolonie letnie dla uczniów klas I – III. Z oferty w tym roku skorzysta 730 dzieci.


Jest to odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez rodziców by wesprzeć ich w opiece nad dziećmi w czasie wakacji. Uzupełnieniem półkolonii jest oferta Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz suwalskich placówek kultury.

- Wielokrotnie rodzice najmłodszych dzieci sygnalizowali mi, że istnieje potrzeba organizacji opieki wakacyjnej dla ich pociech. Doskonale to rozumiem. Nie każdy może sobie pozwolić na dwumiesięczny urlop w trakcie wakacji by zaopiekować się dzieckiem. Do organizacji półkolonii w szkołach przygotowaliśmy się od dłuższego czasu szkoląc personel oraz wprowadzając zmiany, które pozwolą na takie przedsięwzięcie – przekazał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Podczas półkolonii dzieci uczestniczą w różnych zajęciach, w tym również z profilaktyki uzależnień. Dzieci biorą udział m.in. w zajęciach tanecznych, sportowych, kulinarnych, zajęciach o żywieniu, plastycznych, krajoznawczych, zajęciach z psychologiem, pedagogiem. Na boiskach szkolnych i placach zabaw prowadzone są zajęcia na świeżym powietrzu. Dzieci mają również zorganizowane m.in. wyjścia do kina, Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA), kręgielni, parku trampolin, suwalskich muzeów, nad Zalew Arkadia, wyjazdy do Wigierskiego Parku Narodowego, Aquaparku. Wyżywienie, tj. śniadanie, drugie śniadanie i obiad, zapewniają stołówki szkolne oraz firmy zewnętrzne.

 

Foto: UM Suwałki

Dodaj komentarz