Przebudowa dróg na strefie za ponad 42 mln zł

Inwestycję za ponad 42 miliony złotych zrealizuje firma Unibep.

 

Władze Suwałk rozstrzygnęły przetarg na przebudowę układu drogowego w południowej części miasta w strefie przemysłowej. Inwestycję za ponad 42 miliony złotych zrealizuje firma Unibep.

 

Dzięki inwestycji poprawi się stan już istniejących ulic ale również powstaną zupełnie nowe odcinki, otwierając tym samym nowe tereny inwestycyjne. W ramach planowanego przez Miasto Suwałki projektu zostanie przebudowana wraz z sieciami cała ulica Wojska Polskiego II od ulicy Turkusowej aż do pętli autobusowej przy skrzyżowaniu z ulicą Wojska Polskiego. Oprócz tego powstanie zupełnie nowa droga łącząca ul. Dubowo z Wojska Polskiego. To właśnie ten odcinek otworzy blisko 60ha nowych terenów inwestycyjnych. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zaznaczał, że inwestycja jest możliwa dzięki dotacji z piątej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

- By skutecznie ubiegać się o pieniądze w tej edycji Polskiego Ładu musieliśmy być do tego dobrze przygotowani. Mamy aktualny miejscy plan zagospodarowania przestrzennego oraz nowe studium zagospodarowania miasta. Oba dokumenty determinują rozwój tej części Suwałk. Wiadomo, że będą to tereny przeznaczone pod przemysł. Od momentu przyznania naszemu Miastu tej dotacji zorganizowaliśmy szereg spotkań konsultacyjnych z właścicielami firm położonych przy zaplanowanej inwestycji. Wypracowaliśmy takie rozwiązania, które są satysfakcjonujące dla wszystkich – przekazał prezydent. 

Zaplanowana przez Miasto inwestycja została podzielona na 2 etapy. W pierwszym zostanie wybudowana droga łącząca ul. Wojska Polskiego z ul. Dubowo. Na te zadania są przygotowane dokumenty oraz wykupione grunty. W formule projektuj i buduj będzie zrealizowany pozostały odcinek. Projekt powinien zostać zrealizowany w drugiej połowie 2024 roku.

 

Źródło: UM Suwałki

Dodaj komentarz