Poznaliśmy kalendarz miejskich wydarzeń do końca 2024 roku

Wydarzenie zaplanowane przez Miasto Suwałki dla mieszkańców

 

Koncerty Smolastego, Guziora, Otsochodzi, obchody 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 20-lecie Ślepska, czy sztandarowe imprezy jak Suwałki Blues Festival i Air Show - to tylko początek miejskich wydarzeń zaplanowanych do końca bieżącego roku. 

 

Konferencja prasowa prezentująca kalendarz wydarzeń kulturalno-sportowych w Suwałkach na 2024 rok odbyła się w środę (13.03) w Suwalskim Ośrodku Kultury. Ofertą kulturalną zaprezentowała Agnieszka Małka, naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Suwałkach, ofertę sportową Roman Rynkowski, zastępca prezydenta Suwałk, a główne miejskie imprezy omówił pokrótce Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Włodarz podczas prezentacji zaznaczył, że myśli nad pewnymi zmianami w planowaniu miejskich wydarzeń. Jak powiedział, być może jest ich nawet za dużo, przez co nie są tak popularne jak powinny. 

- Chcemy żeby w sezonie letnim ,wakacyjnym, ta oferta była dość zróżnicowana i bogata nie tylko dla suwalczan, ale też dla wszystkich, którzy kierują swoją drogę na piękną Suwalszczyznę. Zastanawiamy się i wewnętrznie dyskutujemy  nad kalendarzem imprez. Środków mamy tyle ile mamy, natomiast odnoszę wrażenie, że my organizujemy zbyt wiele imprez, przez co te imprezy są stosunkowo mało nośne. Jest to wyzwanie dla samorządu. Dobrze byłoby, żebyśmy na każdy rok ustalali swoje priorytety, co chcemy bardziej wyeksponować. Żebyśmy nie robili wszystkiego, bo jak wszystko to tak naprawdę nic - mówił włodarz.

Jednym z najbliższym wydarzeń kulturalnych będzie koncert zespołu SWIERNALIS w Suwalskim Ośrodku Kultury już w najbliższą sobotę 16. marca o godzinie 19.00. W kwietniu na scenie SOK zaprezentuje się z kolei Żurkowski. Odbędą się m.in. Ogólnopolski Konkurs Chórów Dziecięcych, Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Tańca Muszelki Wigier, VII Festiwal Soulwałki Gospel Workshop, Wigraszek, Piknik Kawaleryjski, Festiwal Filmowy Wajda na Nowo, Jaćwieski Festyn Archeologiczny, a także przyjedzie Narodowy Balet Gruzji.

 

 

Jeśli chodzi o imprezy sportowe to już w najbliższy piątek 15. marca startuje w hali Suwałki Arena Malow Yonex Festiwal Badmintona. W kwietniu w mieście odbędzie się Puchar Europy i Polski w Sumo oraz Panzer Kickboxing Night 6. W kolejnych miesiącach czeka nas 43. Rajd Suwalski, Triathlon Równych Szans, Recman Cup, Bieg Niepodległości, czy impreza pod nazwą Rozbiegane Suwałki. Dodajmy, że w maju jubileusz 20-lecia istnienia świętować będzie Ślepsk Malow Suwałki. Na ten moment nie wiadomo z kim podczas uroczystości przyjdzie zmierzyć się suwalskim siatkarzom. Mówi się m.in. o Reprezentacji Niemiec, aczkolwiek prezydent nie był w stanie powiedzieć, czy tak się na pewno stanie. 

 

 

Najważniejsze tegoroczne miejskie wydarzenia rozpoczną majowe obchody 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 1 maja w mieście odbędzie się Europejski Piknik, Suwalska Majówka Społeczna, a także koncert Grupy Mocarta w SOK. Początek czerwca to wydarzenie skierowane do młodzieży - Suwałki Street Art, podczas którego odbędzie się koncert raperów Guziora i Otsochodzi. W czerwcu czeka nas kolejna edycja Odlotowe Suwałki Air Show, a w lipcu Suwałki Blues Festiwal. Pod koniec lica odbędzie się tradycyjny Suwalski Jarmark Folkloru i Smaku, a w sierpniu dni Suwałk, podczas których wystąpi Smolasty, czyli Norbert Smoliński – polski piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny tworzący muzykę z pogranicza popu, rapu i R&B. Gwiazd będzie więcej choć nie wszystkie są już dziś ogłoszone. Kilku artystów z różnych gatunków muzycznych planuje zaprosić na swoje Juwenalia Państwowa Szkoła Zawodowa w Suwałkach. 

 

Dodaj komentarz