Ponad 170 tys. zł uzbierał WOŚP w Suwałkach

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suwałkach

 

Kolejny raz wielkie serce pokazali mieszkańcy Suwałk, którzy w minioną niedzielę (29.01) wrzucili do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad 170 tysięcy złotych. 

 

100 wolontariuszy z puszkami przemierzało wczoraj ulice Suwałk zbierając datki z okazji 31. już Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Suwalski sztab WOŚP zebrał ponad 170 tysięcy złotych, a to jeszcze nie koniec, gdyż w internecie cały czas trwają jeszcze aukcje i licytacje oraz można wpłacać pieniądze do internetowych skarbonek. Dlatego też ostateczna uzbierana kwota będzie znana za około miesiąc. 

 

Tegoroczny finał odbył się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!". Sepsa w skrócie to zespół objawów wywołanych nagłą, niekontrolowaną reakcją organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Datki zasilające puszki wolontariuszy pozwolą Fundacji WOŚP wyposażyć szpitale w urządzenia przyspieszające diagnostykę zakażeń.

4 Komentarzy

No i bardzo dobrze. Wiele istnień ludzkich zostanie w ten sposób uratowanych, a szczególnie takich małych dzieciątek, które są na początku swojej drogi życiowej. Warto na pewno im pomóc i zapewnić normalne długie życie. Dobrzy ludzie to rozumieją. Chwała im za to.

Jan

31/01/2023

Dodane przez Jola w odpowiedzi na

170 tys. to tyle zarabia lekarz w ciągu 4 miesięcy 

Niestety taka kwota jak na 70 tys. miasto nie to dużo, wręcz mało, ludzie bardzo słabo wspierają

Dodaj komentarz