Ostatnie dni głosowania na wygląd nowego parku w mieście

wygląd nowego parku u zbiegu ulic Nowomiejskiej i Świerkowej w Suwałkach

 

Dobiega końca głosowanie na jeden z czterech wariantów wyglądu nowego parku u zbiegu ulic Nowomiejskiej i Świerkowej w Suwałkach. Swój głos oddać można jeszcze do 12. marca.

 

Nowy Park w Suwałkach zlokalizowany zostanie na blisko 2ha działce u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej. Architekci krajobrazu z Zarządu Dróg i Zieleni wspólnie z miejskimi urzędnikami opracowali cztery warianty możliwego zagospodarowania tego terenu, a mieszkańcy mogli wyrazić o nich swoje zdanie podczas konsultacji społecznych zarówno w formie internetowego wniosku jak podczas otwartego spotkania. Drugi etap głosowania rozpoczął się dziś za sprawą sondażu internetowego na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach. Głosować można do 12 marca. 

- Nowe poprawione warianty uwzględniają najczęściej zgłaszane uwagi, jakimi były: wprowadzenie większej ilości zieleni niskiej oraz drzew, wygospodarowanie miejsca na małą gastronomię oraz urządzenia zabawowe dla dzieci, zrezygnowanie z myjni samochodowej. Uwzględniono także postulat umieszczenia obiektów małej architektury, takich jak ławki, kosze, poidełka, huśtawki, hamaki - przekazał suwalski Ratusz.

2 Komentarzy

głos_rozsądku

11/03/2023

Czy zostanie wycięte jedyne drzewo rosnące w tym parku. Myślę, że służby staną na wysokości zadania i zniszczą tak samo jak całe miasto wycinając drzewa w pień.

Anna,skrzypaczka

11/03/2023

Najważniejsze żeby było dużo drzew i miejsca gdzie siadając miałoby się widok na drzewa i żywopłot a nie na samochody i bloki.  Przy ul.Putry ten skwer był tak zrobiony że siadając na ławce widoku na blowisko z samochodami nie było. Teraz ścięto wszystko tak nisko jak ogrodzenie piaskownicy. Nie mówiąc już o tym co zrobiono z gęstym Placem Marii Konopnickiej. A żeby nie było tamtej pijackiej meliny wystarczyłoby ściąć niżej żywopłot i wstawić kamery, teraz to betonowy omlet. A ci pijący przy ul.Putry wchodzili w sam środek żywopłotu i byli cisi i sprzątali po sobie.

Dodaj komentarz