Miasto wyłoniło wykonawcę kolejnego fragmentu „Trasy wschodniej”

Trasa Wschodnia - firma PDM z Suwałk

Przetarg na budowę drogi, która połączy ulice Północną i Wylotową wygrała firma PDM z Suwałk. Inwestycję wykona za blisko 4,2 mln zł, a prace mają zakończyć się w październiku przyszłego roku. 

 

To już przedostatni z brakujących odcinków tzw. „Trasy wschodniej”. - Po wybudowaniu ul. Leśnej, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Sejneńskiej oraz lada moment oddanej do użytku 100-lecia Niepodległości przyszedł czas na kolejny przedostatni już odcinek. Zamówiona w przetargu droga połączy Wylotową i Północną. Ostatnim elementem będzie budowa drogi od Wylotowej do Sejneńskiej wraz z wiaduktem nad torami kolejowymi – poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

W ramach inwestycji powstanie droga asfaltowa o 6 metrach szerokości. Wybudowane zostaną chodniki i ścieżka rowerowa. Oprócz tego powstanie kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Na skrzyżowaniu z ulicą Wylotową wybudowane będzie rondo. PDM Suwałki wykona prace budowlane za dokładnie 4.183.929 zł. Droga ma być ukończona do 15 października 2021r. Na tę inwestycję pozyskano dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Ostatni odcinek „Trasy Wschodniej” od ul. Wylotowej do Sejneńskiej z wiaduktem nad torami kolejowymi powstanie prawdopodobnie do roku 2023. W przyszłym roku Miasto Suwałki planuje również m.in. budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Łąkowej oraz dokończenie przebudowy ulicy Michała Ludwika Paca.

Dodaj komentarz