Kolejny "Dzień Kandydata" w Policji

Kolejny "Dzień Kandydata" w Policji


W piątek (14.06) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyła się kolejna edycja "Dnia Kandydata", organizowanego przez suwalską Policję. Na cykliczne już wydarzenie przychodzi kilkadziesiąt, przeważnie młodych osób zainteresowanych służbą w Policji. 

 

Każdy zainteresowany służbą mógł zobaczyć, jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji do służby i sprawdzić się na torze przeszkód. Przyszłych kandydatów powitał zastępca komendanta Młodszy Inspektor Daniel Szymanowicz, a doświadczona kadrowa opowiedziała o warunkach jakie trzeba spełnić, by zostać przyjętym do służby. Dodatkowo na parkiecie hali w asyście doświadczonych instruktorów uczestnicy mogli się podszkolić przed sprawdzianem fizycznym, by w czasie rekrutacji nie było niespodzianek.

 

Chęć wstąpienia do Policji można zgłaszać zawsze, nie tylko osobiście, ale też elektronicznie. Nie ma ograniczeń wiekowych, ale nie można być osobą karaną. Trzeba też zdać testy pisemne i sprawnościowe, czyli prawidłowo pokonać tor przeszkód w określonym czasie.

 

Dodaj komentarz