Data ważności SKM automatycznie przedłużona

Termin ważności Suwalskiej Karty Mieszkańca został przedłużony

Mieszkańcy miasta nie muszą martwić się upływem daty ważności Suwalskiej Karty Mieszkańca - została ona przedłużona automatycznie. 

 

Suwalski samorząd zmierza do wprowadzenia systemu informatycznego dedykowanego Suwalskiej Karcie Mieszkańca, który jednocześnie będzie umożliwiał jej posiadanie w formie elektronicznej, jako aplikację na telefon. W związku z protestem na rozstrzygnięcie ogłoszonego przetargu, który wpłynął do Krajowej Izby Odwoławczej, cała procedura została zawieszona.

 

W związku z tym Rada Miejska w Suwałkach w czerwcu podjęła uchwałę, dzięki której Suwalskie Karty Mieszkańca, których data ważności określona na karcie upływa w okresie między 1 lipca 2020 r., a 31 października 2020 r. tracą ważność dopiero z dniem 31 października 2021 roku. Dodatkowo Suwalskie Karty Mieszkańca, których data ważności określona na karcie upływa między 1 lipca 2021 r., a 31 października 2021 r. również tracą ważność dopiero z dniem 31 października 2021 r.

 

Mając na uwadze ww. zapisy uchwały nr XXXIII/441/2021 Rady Miejskiej w Suwałkach z dnia 30 czerwca 2021 roku, Suwalskiej Karty Mieszkańca ze wskazanymi powyżej datami ważności będą w dalszym ciągu akceptowane i uprawniające do ulg, zniżek i zwolnień.

Dodaj komentarz