30-lecie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego

Jubileusz powstania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego

 

Jubileusz powstania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego obchodziła we wtorek (14.11) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach. 

 

O zasadności powstania grupy oraz podsumowaniu działań ratowniczych rozmawiali wczoraj suwalscy strażacy, którzy w ten sposób świętowali 30-lecie powstania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in twórcy założonej grupy emerytowanych funkcjonariuszy, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i osób, które miały istotny wpływ na funkcjonowanie grupy oraz jej rozwój. Dowódca grupy st. kpt. Robert Senda przedstawił rys historyczny na przestrzeni 30 lat funkcjonowania grupy, a strażacy emeryci podzielili się doświadczeniami i przedstawili kulisy początku działalności dla młodszych kolegów. Nie zabrakło podziękowań wszystkim osobom mającym wpływ na kształcenie kadry suwalskich płetwonurków poprzez  ciągły proces szkolenia, podnoszenia kwalifikacji i ćwiczeń co przyczynia się na poprawę bezpieczeństwa w naszym regionie w ratownictwie wodnym. 

 

Komendant Miejski PSP w Suwałkach st. bryg. Kazimierz Golubiewski wręczył pamiątkowe dyplomy podziękowań oraz decyzję o przyznaniu nagrody uznaniowej funkcjonariuszom wchodzących w skład specjalistycznej grupy wodno-nurkowej. Na zakończenie uroczystości został pokrojony tort z okazji jubileuszu.

 

Źródło: KM PSP w Suwałkach

3 Komentarzy

Ciekawski Lewak

15/11/2023

o widzę że brak jest pewnego posła? i też się odbyło! to mi się podoba prawdziwe spotkanie z własnej inicjatywy bez obłudy fałszu i lansu. tak powinno być i tak dalej trzymać. Wszystkiego naj życzę strażakom, zwłaszcza jak najmniej akcji.

Dodaj komentarz