XII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze

Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

 

W niedzielę (10.09) na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce przeprowadzono XII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Organizatorami odbywającej się co 2 lata imprezy był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokółce oraz Komenda Powiatowa PSP w Sokółce, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Sokółce. Zawody sportowo - pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Ich celem jest w szczególności mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

 

W zawodach udział wzięło 18 drużyn strażackich OSP: Olsza, Krynki, Krukowszczyzna, Czerwonka, Wólka, Stara Rozedranka, Szudziałowo, Reszkowce, Sidra, Starowlany, Stara Kamionka, Słojniki, Zubrzyca Wielka, Janów, Domuraty, Korycin, Wierzchlesie oraz Ostrowie. Po raz pierwszy w zawodach wzięła też udział drużyna kobieca z OSP Szudziałowo. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe medale, statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Sokólski reprezentowany przez Piotra Rećko, Posła Na Sejm RP – Pana Mieczysława Baszko, Członka Zarządu Województwa Podlaskiego – Panią Wiesławę Burnos oraz Wójta Szudziałowa – Pana Tadeusza Tokarewicza.

- Te zawody to piękna tradycja. Wszyscy jesteście bohaterami, niezależnie kto wygra. Bo to Wy wygrywacie w trakcie najważniejszego sprawdzianu, jakim jest ratowanie ludzkiego zdrowia, a często życia. To strażacy ochotnicy są zazwyczaj pierwsi na miejscu wypadku, pożaru. To dzięki Wam służby, które przyjeżdżają na miejsce zdarzenia, mogą prowadzić swoje prace. Idziecie na pierwszy ogień. Panie i Panowie druhowie, wielki ukłon za Wasz trud włożony w nasze bezpieczeństwo - mówił do strażaków poseł Mieczysław Baszko. 


Podium w klasyfikacji generalnej w grupie A (męskie drużyny) przedstawia się następująco:

  • I miejsce – OSP Zubrzyca Wielka, gmina Szudziałowo,
  • II miejsce – OSP Słojniki, gmina Sokółka,
  • III miejsce – OSP Kamionka Stara, gmina Sokółka,

 

Foto: Piotr

Dodaj komentarz