Wojskowe ćwiczenia - więcej pojazdów na drogach regionu

wzmożona aktywność wojskowa w związku z rozpoczynającymi się ćwiczeniami

 

Od soboty 10. lutego na terenie województwa podlaskiego odbywać się będzie wzmożona aktywność wojskowa w związku z rozpoczynającymi się ćwiczeniami. 

 

W dniach 10 - 13 lutego 2024 roku w województwie podlaskim zaplanowane są ogólne ćwiczenia pod kryptonimem ŻUBR-24, realizowane przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzenia Kryzysowego PUW, WZZ Podlasie, służby oraz samorządy. Ich celem jest weryfikacja procedur współpracy pomiędzy administracją publiczną, siłami układu pozamilitarnego, siłami zbrojnymi oraz operatorami usług kluczowych dla bezpieczeństwa Państwa oraz weryfikacja wybranych procedur zawartych w Wojewódzkim Planie Zarządzania Kryzysowego.

 

Z kolei od 12 lutego 2024 r. na drogach niemal całego kraju odbywać się będzie zwiększony ruch pojazdów wojskowych związany z ćwiczeniami STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24. W ramach ćwiczeń, od połowy lutego do końca maja, pojazdy wojskowe będą przemieszczały się niemal we wszystkich województwach, na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Przejazdy kolumn będą również wykorzystane jako element szkoleniowy m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sił sojuszniczych, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

 

Wojsko Polskie i MON apelują o ochronę danych, nie publikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

 

cwiczenia-wojskowe

1 Komentarzy

Gadka o nazistach i ratowaniu ludzi jest dla naiwniaków, naziści z 2 wojny mieliby dzisiaj około 100 lat i więcej ta wojna jest między innymi oto kto będzie nam sprzedawał paliwo shel czy gasprom. Tyczy się i pozostałych korporacji. Warto za nich ginąć?

To nie my zwykli ludzie jesteśmy wrogami niezależnie od narodowości Rosjanie, Ukraińcy, Polacy, Białorusini, Francuzi, Niemcy, Anglicy, Chińczycy, Amerykanie, Żydzi. Wrogami są ci, którzy wysyłają nas na wojnę.

Przetłumaczcie to na inne języki i wysyłajcie w swoich krajach. 

Ukraińcy i Rosjanie na froncie zbuntujcie się i nie gińcie w imię korporacji.

Dodaj komentarz