Marszałek zachęca do udziału w wyborach i referendum

Wybory parlamentarne 15. października 2023r.

 

Do wzięcia udziału w głosowaniu – zarówno w wyborach parlamentarnych, jak i referendum – przekonuje mieszkańców regionu Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. 

 

Za niecały miesiąc, 15. października, Polacy będą decydować o najważniejszych dla kraju sprawach. Do wzięcia udziału w głosowaniu – zarówno w wyborach parlamentarnych, jak i referendum –mieszkańców regionu przekonywał marszałek Artur Kosicki podczas poniedziałkowej (18.09) konferencji.

– To ważne, żeby każdy oddał swój głos, żeby każdy miał wpływ na to, kto będzie nas reprezentował w nadchodzących wyborach – mówił Kosicki. 

Jak podkreślił marszałek, równie istotne jest, żeby mieszkańcy regionu wypowiedzieli się także w sprawach, których dotyczyło będzie ogólnopolskie referendum. Padną w nim cztery pytania: o wyprzedaż majątku państwowego, podniesienie wieku emerytalnego, likwidację bariery na granicy z Białorusią oraz przymusową relokację migrantów.

– Te pytania są bardzo ważne dla naszego regionu. Dlatego dzisiaj, z tego miejsca, chciałbym zachęcić wszystkich mieszkańców województwa podlaskiego, żeby na nie odpowiedzieli – podkreślił.

Włodarz województwa zaangażował się w akcję zapraszania do udziału w głosowaniach. Będzie ona realizowana w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Będą m.in. billboardy oraz list, który każdy mieszkaniec regionu znajdzie w swojej skrzynce pocztowej.

– Chcemy, żeby frekwencja w województwie podlaskim była jak najwyższa i myślę, że obowiązkiem każdego samorządowca jest zachęcanie do tego, aby mieszkańcy wypowiadali się zarówno poprzez referendum, jak i w wyborach – podsumował Artur Kosicki.
 

2 Komentarzy

Ciekawski lewak

21/09/2023

1.Panie pisowcu Kosiński, Ile kosztowały lewe wizy dla "nielegalnych" imigrantów (tych bardziej majętnych) sprowadzonych do Polski z Białorusi, którzy wcześniej zostali cofnięci z tzw. zielonej granicy i trafili  później za łapówki bezpośrednio do Polski samolotami z Mińska (nad waszym płotem), na podstawie umowy nr 16/2022 z dnia 30 grudnia 2022r. zawartej przez polskiego konsula w Brześciu z reżimem Łukaszenki pod postacią spółki VFS BY LCC mającej siedzibę w Mińsku (22008)? 2. Co zrobicie z "nielegalnymi" imigrantami z lewymi polskimi wizami, którzy w najbliższym czasie zostaną wydaleni z  Niemiec, Francji, Niderlandów, Szwecji i trafią z powrotem na terytorium Polski (na razie około 20 tys. osób)? HIPOKRYCI.... Time is over.....

Dodaj komentarz