Łotysz nielegalnie przewoził obywateli Iranu i Indii

Do ośmiu lat pozbawiania wolności grozi 27-letniemu obywatelowi Łotw

 

Do ośmiu lat pozbawiania wolności grozi 27-letniemu obywatelowi Łotwy, który został zatrzymany na węźle Raczki na drodze S-61. Mężczyzna w samochodzie wiózł obywateli Iranu i Indii, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski.


Policjant z Posterunku w Raczkach zwrócił uwagę na volkswagena na łotewskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusz mijając się z pojazdem na drodze w Raczkach zauważył, że z kierowcą podróżuje 6 pasażerów. Mundurowy nabrał podejrzeń, że mogą być to osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę. Policjant zawrócił za pojazdem i powiadomił dyżurnego suwalskiej komendy. Po kilku minutach auto zostało zatrzymane do kontroli na węźle Raczki na drodze S-61. Okazało się, że za jego kierownicą siedział 27-letni obywatel Łotwy. Przewoził on 4 obywateli Indii oraz 2 obywateli Iranu, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski. Wszyscy zatrzymani trafili w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej w Augustowie. Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

3 Komentarzy

Spokojnie biedny Łotyszu , nowy rząd zapłaci ci odszkodowanie i zatrudni na stałe do zwożenia migrantów z Lampeduzy i nie tylko !

Dodaj komentarz