Gminne Dożynki w Żylinach

Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki zaprasza do Żylin

Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki zaprasza w niedzielę 14. sierpnia do Żylin na Dożynki Gminne: ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych.

 

Obchody dożynkowe rozpocznie, o godz. 14.00, uroczysta msza św. w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Żylinach, podczas której rolnicy podziękują za plony. Tradycyjnie dożynkom gminnym towarzyszy dobra zabawa. Podczas tegorocznych obchodów czas umilą wykonawcy muzyki ludowej – Zespół Śpiewaczy WIGRANIE ze Starego Folwarku oraz BAGATELA, Teatr ZAMANIONY, dzieci i młodzież z Ośrodka Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki – Ance Kamance, Red Band i SONUS, oraz Zespół Szyjemy. O 19.00 zagra gwiazda wieczoru – Zespół POWER PLAY. Na zakończenie zapraszamy na dyskotekę pod gwiazdami, do której zagra DJ.

 

Sołectwa zachęcamy do wzięcia czynnego udziału w uroczystym korowodzie otwierającym dożynki, organizacji stoiska reprezentującego i promującego wieś, konkursach na wieniec dożynkowy oraz w „Bitwie Sołectw”. W programie nie zabraknie atrakcji dla dzieci (zjeżdżalnie, animacje, konkursy) jak i dla dorosłych (możliwość skosztowania dań przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Suwałki, konkursy).

 

dozynki-program

Dodaj komentarz