Dożynki Gminno Parafialne w Becejłach i Festyn Aktywna Wieś

Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej i Dożynki Gminno Parafialne

 

Wiele atrakcji czekało w minioną niedzielę (27.08) w Becejłach w Gminie Szypliszki, gdzie odbywały się Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej i Dożynki Gminno Parafialne oraz festyn Aktywna Wieś Podlaska.

 

Wójt Gminy Szypliszki, Biblioteka Gminna w Słobódce oraz Proboszcz Parafii w Becejłach zorganizowali w minioną sobotę Dożynki Gminno Parafialne w Becejłach. Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Becejłach. Roztrzygnięty został konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy i równiankę, po którym na boisku szkolnym odbyło się oficjalne otwarcie dożynek. Na zebranych czekały gry, zabawy, a także konkursy dla dzieci i dorosłych. Były darmowe dmuchańce dla dzieci i zabawa muzyczno-taneczna. Na scenie wystąpili Kwestia 07, Top-One, Every Play, Sejneńska Kapela Kresowa, Casanova, Formacja "Byle Dalej", a także iluzjonista Karol Sanetti. Imprezę poprowadził DJ Tomsky.

 

Jednocześnie Dożynkowe świętowanie odbywało się przy Domu Parafialnym, gdzie odbywał się Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Na zebranych czekała  gra terenowa dla dzieci organizowana przez wojsko, grochówka proboszcza, smalczyk, kiełbaska z grilla, bigosik, kartacze, kiszka, babka ziemniaczana i słodkości. Siostry z Domu Samotnej Matki z Ełku przyjechały bowiem z ciasteczkami. Można też było spróbować pieczonego dzika, którego dostarczyło Koło Łowieckie Szelment. Nie zabrakło też występy zespołów: Pogranicze z Szypliszk, Kapela "Santaka'z Litwy. 

 

Na tym jednak nie koniec. Tuż obok na scenie w Szypliszkach czekały kolejne atrakcje, głównie dla najmłodszych w ramach Pikniku Aktywna Wieś Podlaska. Organizatorem festynu było zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Spotkanie było okazją do nagrodzenia reprezentantek Szypliszk, które z powodzeniem startowały w miniony weekend na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Białymstoku i jako reprezentantki Województwa Podlaskiego zajęły czwarte miejsce w przeciąganiu liny. 

- To jest reprezentacja województwa podlaskiego, ale też to są zawodnicy waszej gminy Szypliszki i należy o tym pamiętać. Najpierw musieli przejść wojewódzkie eliminacje, aby dostać się na ogólnopolskie Igrzyska i tam osiągnąć sukces. Wyższej kategorii już nie ma. To jest przyszłość Szypliszk - chwalił uczestników prezes LZS Mieczysław Baszko.

Rozstrzygnięty został także konkurs, który odbywał się podczas festynu Aktywna Wieś Podlaska Rodzina - Trójbój Sportowy. Puchar i nagrody ufundował prezes krajowego zrzeszenia LZS Mieczysław Baszko. Trzecie miejsce zajęli Tomasz Grygutis i Andrzej Grygutis, drugie Mariusz Tarasiewicz i Iga Tarasiewicz, a pierwsze Aleksander Bobrowski i Alex Bobrowski.
 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz