Augustowianie wybrali projekty z Budżetu Obywatelskiego

Bezpłatna Sterylizacja Psów i Kotów, butelkomat czy placyk do Street Workoutu

Bezpłatna sterylizacja psów i kotów, butelkomat czy placyk do Street Workoutu to projekty wybrane przez mieszkańców Augustowa w Budżecie Obywatelskim.

 

Przez dwa tygodnie, od 4 do 18 października augustowianie mogli oddać swój głos na wybraną inicjatywę w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogli głosować na osiem projektów: eko - plenerową bibliotekę, zielony atol, projektor na budynku Nowego Ratusza, stoły do gier, bezpłatną sterylizacja psów i kotów, butelkomat, profilaktykę raka szyjki macicy czy placyk do street workoutu. Pomysłodawcy, jak co roku, popisali się kreatywnością, a mieszkańcy z pewnością stanęli przed nie lada wyzwaniem wybrania jednego pomysłu. Łącznie mieszkańcy oddali prawie dwa tysiące głosów. Zwycięskie projekty to:

 

  1. Bezpłatna Sterylizacja Psów i Kotów – 559 głosów. Koszt: 50 000,00 zł.
  2. Butelkomat - 440 głosów. Koszt : 98 400,00 zł.
  3. Placyk do Street Workoutu (Kalistenika) – 293 głosy. Koszt: 87 000,00 zł.
  4. Profilaktyka raka szyjki macicy – 236 głosów. Koszt: 147 750,00 zł. 

 

Projekty, które zostaną zrealizowane w tegorocznej edycji ABO, dotyczą głównie dwóch obszarów miejskiego życia - zdrowia i ekologii. Numerem jeden po raz kolejny jest projekt finansujący sterylizację psów i kotów. Niewiele mniej głosów otrzymał projekt ekologiczny. Na trzecim i czwartym miejscu uplasowały się inicjatywy prozdrowotne. Wyniki pokazują ogólną tendencję, która utrzymuje się od początku istnienia ABO: wygrywają projekty, które mają na celu dbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. 

 

Źródło: UM Augustów

Dodaj komentarz