Wysoki zwycięstwo przed zimową przerwą

Wigry Suwałki - Sparta Szepietowo 8:2

 

W ostatnim spotkaniu przed zimową przerwą piłkarze suwalskich Wigier pokonali przed własną publicznością Spartę 1951 Szepietowo 8:2.

 

17 rozegranych spotkań - 3 remisy i 14 zwycięstw. To dorobek Wigier Suwałki w pierwszej rundzie sezonu 2023/24 w IV Lidze. Wczoraj na Stadionie Miejskim w Suwałkach biało-niebiescy wysokim zwycięstwem podsumowali udaną rundę w której nie przegrali ani jednego spotkania.  

 

W pierwszej połowie piątkowego spotkania padły cztery bramki, z czego trzy były udziałem gospodarzy. Dwie pierwsze bramki tego spotkania padły łupem Krzysztofa Cudowskiego, a po nich pierwsze trafienie dla gości zanotował Szymon Barwicki. Wynik na 3:1 do przerwy ustalił Kamil Zalewski. Po zmianie stron goli padło jeszcze więcej. Najpierw straty próbowali zmniejszać piłkarze Sparty po trafieniu na 3:2 Patryka Margola, ale później  praktycznie co chwilę do bramki trafiali piłkarze z Suwałk. Dwie bramki strzelił Maciej Makuszewski, po kolejnym trafieniu dołożyli Krzysztof Cudowski i Kamil Zalewski, a wynik na 8:2 ustalił Mariusz Bucio.

 

Wigry mają szansę "przezimować" na pierwszym miejscu w tabeli. Czy tak się faktycznie stanie zależy jednak od wyniku sobotniego (11.11) meczu KS Wasilków - Warmia Grajewo (początek o godzinie 13.00). Na ten moment liderem są Wigry, które mają nad Wasilkowem jeden punkt przewagi. W najgorszym wypadku zajmą jednak miejsce drugie z niewielką stratą do Wasilkowa.

1 Komentarzy

Dzięki "Wigrom" , na starość uczę się geografi. Wygrywają z drużynami o miejscu istnienia których, że dwa życia bym szukał.

Mam pomysł. Kupmy im pompkę do piłki, jako "wsparcie" dla drużyny.

P.S. Jak tam Mazur? Wciąż używa mydła w płynie, żeby się nie schylać?

Dodaj komentarz