Wszyscy zagrali dla Olka

Wszyscy zagrali dla Olka

W dniach 7-8 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego. 9. edycja zawodów była jednocześnie pierwszym piłkarskim wydarzeniem w nowo powstałej Suwałki Arenie.

 

W ciągu dwóch dni rywalizowało 16 drużyn z 4 państw. Jak co roku wszyscy grali dla Olka Puczyłowskiego. Turniej pobił wszelkie rekordy popularności. Na profilu Akademii 2012 na facebooku transmisję live z zawodów obejrzało łącznie ponad 200 tysięcy osób.

 

W Mikołajkowym Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego wzięli udział piłkarze i piłkarki w kategorii wiekowej U-9 (najstarsi uczestnicy mieli 9 lat). Każda drużyna rozegrała łącznie 6 meczów. Niesieni dopingiem uczestnicy Turnieju grali na dużej intensywności. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a poziom sportowy był bardzo wysoki.

 

Królem strzelców całego turnieju został Xawery Eichler z Varsovii Warszawa, najlepszym bramkarzem - Błażej Wilma z Olimpii Grudziądz, a MVP zawodów – Oskar Putrzyński z Legii Warszawa.


Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego od trzech lat ma charakter charytatywny. Środowisko Akademii 2012 po raz kolejny zbierało środki finansowe na leczenie Olka Puczyłowskiego, który choruje na zespół Aperta. Podczas zawodów odbyły się tzw. ciche licytacje, w których do zdobycia były cenne pamiątki z autografami znanych sportowców: m. in. koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski, MKS-u Ślepsk Malow Suwałki, Macieja Makuszewskiego czy piłka z autografami zawodników Legii Warszawa.

 

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Oprócz miejscowych kibiców w Suwałki Arenie licznie stawili się fani ŁKS-u Łomża, Olimpii Grudziądz, Warty Poznań, Suduvy Mariampol czy łotewskiego AFA Olaine. Dwa turniejowe dni były transmitowane na żywo na facebooku na profilu organizatora – Akademii 2012. Sobotnią relację obejrzało już ponad 83 tys. osób, natomiast niedzielną – 130 tys.

Dodaj komentarz