Wratislavia Cup 2024. Cztery medale suwalskich karateków

Trzy złote medale i jeden brązowy suwalskiego Klubu Karate Kyokushin

 

Trzy złote medale i jeden brązowy to dorobek zawodników suwalskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy w minioną sobotę (27.04) rywalizowali we Wrocławiu na Turniej Wratislavia Cup 2024.


W zawodach wzięło udział 190 zawodników z 28 klubów z Ukrainy, Łotwy i Polski. Byli tam też suwalczanie - shihan Marek Krejpcio pojechał na turniej z czterema zawodnikami. Barwy suwalskiego Klubu reprezentowało dwoje juniorów i dwóch juniorów młodszych. W juniorkach w kategorii +65 kg wystartowała Julia Rybacka, zaś w juniorach do 75 kg Kacper Kluczyński. Juniorzy młodsi to Franciszek Kimszal w kategorii do 65 kg i Kacper Radzewicz w kategorii do 70 kg. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, wróciliśmy z czterema medalami, trzema złotymi i jednym brązowym. 

- Zawodnicy do startu w turnieju przygotowywali się trzy tygodnie i pokazali efekty ciężkiej pracy. Teraz nastąpi majówkowa przerwa, a od 6 maja zaczynamy 6-cio tygodniowe przygotowania do Kwalifikacji do Mistrzostw Europy Kadetów i Młodzieżowców. Obecne wyniki napawają optymizmem, miejmy nadzieję że kwalifikacje też będą w naszym zasięgu - przekazał Marek Krejpcio. 

Medaliści:

  • Julia Rybacka – I miejsce kumite juniorek kategoria +65 kg.
  • Kacper Kluczyński – I miejsce kumite juniorów kategoria do 75 kg.
  • Franciszek Kimszal – I miejsce kumite juniorów młodszych kategoria do 65 kg.
  • Kacper Radzewicz – III miejsce kumite juniorów młodszych kategoria do 70 kg.

 

Dodaj komentarz