Udany początek drugiej części sezonu

Wigry Suwałki - MOSP Białystok 5:0

Suwalskie Wigry powróciły do walki o ligowe punkty. W pierwszym meczu po zimowej przerwie biało-niebiescy przed własną publicznością pokonali MOSP Białystok 5:0.

W sobotę (09.03) na Stadionie Miejskim w Suwałkach piłkarze Wigier zainaugurowali drugą część sezonu 2023/24 w grupie Podlaskiej IV Ligi. Pierwszym rywalem podopiecznych Pawła Cimochowskiego po zimowej przerwie była ekipa MOSP Białstok, która w ligowej tabeli zajmuje 12. lokatę. Walczące o awans Wigry Suwałki "przezimowały" na drugim miejscu, ustępując o dwa punkty drużynie KS Wasilków.

Na początku marca, kiedy to odbyła się oficjalna prezentacja zespołu Wigier Suwałki na drugą część sezonu, prezes klubu Łukasz Jutkiewicz zapewniał, że drużyna ciężko trenowała i jest gotowa do walki o kolejne ligowe punkty. Sobotni mecz słowa prezesa potwierdziła. Biało-niebiescy zdobyli pięć gol, a sami nie stracili żadnej bramki. Strzelanie rozpoczął już w 8. minucie gry Kamil Zalewski, które cztery minuty później dołożył drugie trafienie, czym szybko zapewnił komfortową sytuację swojej drużynie. Po szybko strzelonych dwóch bramkach gospodarze zwolnili nieco tempo, ale za strzelanie wzięli się ponownie po przerwie. W 49 minucie spotkania Kamil Zalewski skompletował hat-tricka, a po godzinie gry Maciej Makuszewski wykorzystał rzut karny i było już 4:0 dla Wigier. Wynik ustalił w 80. minucie gry Pavlo Bereziansky.

Po 18. kolejkach Wigry mają na koncie 48 punktów i przynajmniej na chwilę wskakują na fotel lidera z przewagą punktu nad KS Wasilków. Czy się na nim utrzymają będzie zależało od niedzielnego starcia KS Wasilków z Krypnianką Krypno. Natomiast suwalczanie w kolejnej serii gier zmierzą się na wyjeździe z przedostatnią w tabeli KS Grabówką. W pierwszym meczu tych drużyn w Suwałkach biało-niebiescy zwyciężyli 5:0. Początek spotkania w niedzielę 17. marca o godzinie 11.00.